Sony Xperia 10 Plus'ın Tanıtımı

Sony'nin Xperia 10 Plus'ın Kamera Tanıtımı yapıldı

Sony Xperia 10  Plus'ın Tanıtımı

Son dönemlerde akıllı telefon sektöründe bir miktar geride kalan Sony, MWC 2019'da iki yeni orta seviye akıllı telefon tanıttı. Tanıtılan cihazlardan biri olan Xperia 1, içinde bulunduğumuz yılın ilerleyen dönemlerinde karşımızda olacak. Bu haberimizde Xperia 1'dan daha önce raflarda yer alacak Xperia 10 ve Xperia 10 Plus ikilisinden Xperia 10 Plus'ı konuk edeceğiz.

Sony Xperia 10 Plus, Snapdragon 636'dan güç alıyor. Multitasking özelliği de bulunan cihazda 4 GB RAM ve 3.000 mAh büyüklüğünde bir batarya bulunuyor. Tanıtımında da üzerinde oldukça durulan 21:9'luk çerçeve oranı ise oldukça geniş bir kullanım alanı sunuyor. Buna ek olarak 6,5 inçlik Full HD+ bir ekrana sahip cihaz, 1080x2520 piksel çözünürlükle geliyor.

Bir hayli uzun olan ekranın üst kısmında 8 megapiksellik ön kamera yer alıyor ve böylece çerçevenin en kalın kısmı üst taraf oluyor. Cihazın arka tarafında ise görmeye alışık olduğumuzda çift kamera kurulumu göze çarpıyor. Kasanın tam ortasına konumlandırılmış olan sensörlerin biri 12, diğeriyse 8 megapiksel değerlerini taşıyor.

Cihazın 21:9'luk alışık olmadığımız ekranı bir süre boyunca uygulamalarda kararlı çalışmayabilir ancak uygulama geliştiricileri çok geç olmadan bu problemi ortadan kaldıracaklardır. GSM Arena'nın Sony Xperia 10 Plus için çektiği inceleme videosuna aşağıdan göz atabilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2019, 16:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner7