Elazığ’a gelen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı İnsan Hakları Başkanı Konya Milletvekili Dr. Leyla Şahin Usta, Kanal Fırat ekranlarında yayınlanan Zeki Akbıyık’la “Gündem” programının canlı yayın konuğu oldu.

Pandemi, Ekonomi, Kuraklık, Göç ve sosyal medya düzenlemesine kadar birçok konunun masaya yatırıldığı programda ülke gündeminin nabzı tutuldu.

USTA: İNSANIN İNSANLA BİRLİKTE, ÇEVRESİYLE BİRLİKTE MERKEZE ALINMASI GEREKTİĞİ BİR DÖNEME GİRDİK

Genel Başkan Yardımcısı Usta, “Okul yapıyoruz, hastane yapıyoruz. Bunların hepsini biz insanımıza hizmet etsin diye yapıyoruz. Temel hedefimiz bir takım kriterlere uymak falan değil. Temel hedefimiz; insanımızın layık olduğu ve hak ettiği bir yaşam standardına erişmesiydi 20 yıl önce iktidara başlarken. Çok şükür bunu sağladık. Şimdi daha iyisini yapmak için uğraşıyoruz. İnsan hakları statik duran bir sitem değildir aslında. Sürekli değişir ve yenilenir. Tabi ki salgın dönemizyle birlikte yeni bir döneme girdik. Bütün dünya yeni bir döneme girdi. Aslında insanın insanla birlikte, çevresiyle birlikte merkeze alınması gerektiği bir döneme girdik” ifadelerini kullandı.

USTA: İNSAN HAKLARI KONUSUNDA BİZ DÜNYANIN GİTTİĞİ YÖNÜN AKSİNE GİTMEYE ÇALIŞIYORUZ

Milletvekili Leyla Şahin Usta, “Biz siyasi bir parti olarak insanları konusundaki vizyonumuz ve hedeflerimizi çok daha ileri tutuyoruz. Dünyanın gittiği yönün aksine gitmeye çalışıyoruz. Çünkü yanlış bir yöne gidiyor dünya. Irkçılık ve İslam karşıtlığı ile veya din karşıtlığı ile ulaşabilecekler nokta artık kaos ve düzensizlikten başka ir şey değil. Biz bunun tam tersini yapmaya çalışıyoruz. Biz insana verdiğimiz değeri hiçbir ayrım gözetmeksizin herkesin kullanabileceği bir noktada Türkiye’nin Batı’sından Doğu’suna, Kuzey’inden, Güney’ine herkesin her imkana sahip olması için uğraşıyoruz. Bunu elhamdülillah büyük bir kapasiteyle ve çalışmayla başardığımıza inanıyorum. Eksiklikler var mıdır? Vardır tabi ki” şeklinde konuştu.

USTA: ‘BİZ MİLLETİN İRADESİNDEN BAŞKA BİR İRADE TANIMIYORUZ’

Seçim vaktinde olacak diyen Usta, “Biz hepimiz teşkilatlarımızla beraber sahada 15-20 gün hiçbir afetzedemizin yanından ayrılmadık. Ormanda evi yanan, köyde evi yanan vatandaşımızın evlerini teslim etmeye başladık. Bunların hepsini yapan bir hükümet, bir irade varken niye bir seçimin derdine düşelim ki? Neden böyle bir şey yapalım? Neden ülkeyi bir kaosa veya krize sürükleyelim? AK Parti’nin, Recep Tayyip Erdoğan’ın kalemini kimse öyle bir takım kararlarla kıramaz. Bu millet kararını verir. Seçim vaktinde sandığa gidilir, millet ne diyorsa o yapılır. Zaten Cumhurbaşkanımızın her zaman söylediği söz; ‘biz milletin iradesinden başka bir irade tanımıyoruz.’ Biz sahada olduğumuz sürece de sorunları çözdüğümüz süre içerisinde 2023’te bir sıkıntı yaşayacağımızı ben düşünmüyorum. Çünkü derdimiz insana hizmet etmek. Eğer işiniz insana hizmet etmekse bunu hakkıyla yapıyorsanız bunun karşılığını milletimiz bize her zaman göstermiştir, bunun taktirini de yapmıştır her zaman sandıkta. Yine yapacaktır diye düşünüyorum” dedi. 

VİDEO