8 Film Sinemaseverlerle Buluşacak

Bu hafta 4’ü yerli 8 film sinemalarda izleyicilerle buluşacak.

8 Film Sinemaseverlerle Buluşacak

Yönetmenliğini Ömer Kavur’un yaptığı, Yusuf Atılgan'ın aynı isimli yapıtından sinemaya uyarlanmış “Anayurt Oteli” adlı filmin başrollerinde Macit Koper, Şahika Tekand, Serra Yılmaz yer alıyor. Polisiye, dram türündeki filmin konusu özetle şöyle: “Zebercet, ismini ilginçliğinin aksine, eski bir otelde müdürlük yapan sıradan bir adamdır. Görünürde hiçbir sorunu olmayan bu adamın içinde fırtınalar kopuyordur aslında. Her gün kendisiyle ve hayatla savaşır gizliden gizliye. Takıntılar edinmiştir bu yüzden Zebercet. Bu takıntıların en büyüğü ise yoldadır. Bir gün otelin kapısından giren güzel bir kadın, Zebercet'in en büyük tutkusu, en büyük saplantısı olur. Kadın otelden ayrılır ve bir hafta sonra tekrar geleceğini söyler. Bir hafta boyunca bekler adam, kadının kaldığı odaya müşteri almaz, titizlikle düzenler. Kadının ağzından çıkan birkaç kelime kafasının içinde dönüp durur. Geleceği gün heyecanla bekleyen Zebercet düş kırıklığına uğrar, kadın gelmemiştir.”

WONDER WOMAN

“Wonder Woman” adlı filmi Patty Jenkins beyazperdeye taşıyor. Filmin başrollerinde Gal Gadot, Chris Pine, Connie Nielsen bulunuyor. Aksiyon, macera, fantastik türündeki filmin konusu kısaca şöyle: “Amazon prensesi Diana Price, nam-ı diğer Wonder Woman dünyayı keşfetmek için tropik topraklarını geride bırakıp demir ve camın hüküm sürdüğü dünyamıza dalar. Birçok inanüstü yetenek ve kıvrak bir zekayla donatılmış olan güzel kahraman Cennet Adası'nın medeniyete açılan kapısı olacaktır.”

BAMBAŞKA

Bahadır Abşin’in yönetmenliğini yaptığı “Bambaşka” adlı filmin başrollerini Buse Sevindik, Birgül Ulusoy, Caner Tanrıverdi oynuyor. Romantik türündeki film ise şöyle: “Doğa, hayatı çok seven üniversiteli genç bir kadındır. Hayatı sıradan seyrinde devam eden genç kadının hayatı başına gelen trajik bir kaza sonucunda tamamen değişir. Bu travma sonrası Doğa hayata olan heyecanını kaybeder ve mutsuz bir hayat sürmeye başlar. Ancak Doğa günün birinde Yiğit ile tanışır. Bu tanışma hayatını değiştirecektir. Doğa onun sayesinde hayata tekrar tutunmaya çabalar... Ancak Yiğit'in geçmişinden gelenler bu ilişkiyi tehdit edecektir.”

BİR DAMLA AŞK

Yönetmen koltuğunda Berk Aygül’ün oturduğu “Bir Damla Aşk” adlı filmin başrollerinde Öykü Bozkurt, Sıla Seda Kansu, Can Karakoç var. Romantik, komedi türündeki film şöyle: “20'li yaşlarında bir üniversite öğrencisi olan Hasa bir gün çocukluk aşkı olan Damla ile karşılaşır. Hobi olarak oyunculuk eğitimi aldığı atölyenin kamp organizasyonuna Damla'yı da davet eden Hasan'ın bilmediği şey Damla'nın Sarı lakaplı bir sapığı olduğudur. Sarı Hasan ile Damla'yı sevgili sanır ve Damla'yı kaçırarak herkese zehir eder. Polislerin müdahalesi ile durumların durulduğu sanılsa da Hasan artık büyük bir düşman kazanmıştır. Damla Hasan'ın yakın arkadaşı olan Batuhan'dan hoşlanmaya başlasa da umudunu kaybetmeyen Hasan Damla için bir doğum günü kutlaması düzenler. Ancak bu işleri iyice karıştıracaktır.”

KAPTAN DÜŞÜKDON: DESTANSI İLK FİLM

Animasyon, komedi, macera türündeki “Kaptan Düşükdon: Destansı İlk Film” adlı filmin yönetmenliğini David Soren yapıyor. Filmin başrollerinde ise Kevin Hart, Ed Helms, Thomas Middleditch yer alıyor. Filmin konusu ise şöyle: “İki yaratıcı ve muzip dördüncü sınıfa giden arkadaş, George Beard ve Harold Hutchins, kötü kalpli lise müdürleriyle bir anlaşmazlık yaşarlar. Müdür ikiliyi ayrı sınıflara koymakla tehdit edince iki arkadaş yanlışlıkla lise müdürlerini hipnotize eder. Hipnoz sonucu müdür bir çizgi roman karakteri olan iyi kalpli ve lastik donlu Kaptan Düşükdon’a dönüşür. Ancak süper kahramanlık sanıldığı kadar kolay olmayacaktır.”

NEFRİN

Arda Kural, Tuğba Özay, Metin Yüksel’in başrollerini oynadığı “Nefrin” adlı filmin yönetmenliğini Gülşen Güner yapıyor. Korku, gerilim türündeki filmde Aras ve Enes adında iki gencin başından geçen olaylar konu ediliyor. İkili babaları vefat edince hayatlarının tamamen değişeceğini düşünürler. Ancak Enes’in eşi babadan kalma mirasın ikiye bölünmesinden rahatsızdır. Tek derdi Araf’tan kurtulmaktır. Büyülere ve doğaüstü güçlere son derece bağlı olduğundan planlarını bu doğrultuda yapmaya başlar. Enes’i ikna etmesi çokta zor olmamıştır. Araf’a delirmesi için büyük bir büyü yapılır. Bu büyü Araf’ın gördüğü rüyaların etkisinde kalarak delirmesine neden olur.

SAHİL GÜVENLİK

90'ların meşhur dizisi Sahil Güvenlik (Baywatch)’den beyazperdeye uyarlanan “Sahil Güvenlik” adlı filmin başrollerini Dwayne Johnson, Zac Efron, Alexandra Daddario üstleniyor. Filmin yönetmenliğinde ise Seth Gordon yer alıyor. Komedi, aksiyon, macera türündeki filmin konusu ise özetle şöyle: “Mitch Buchannon kendini işine adamış, cesur ve sorumluluk sahibi bir cankurtarandır. Sorumlu olduğu koyu korumak onun için her şeyden önce gelmektedir. Emerald körfezinde bir yerel kahramana dönüşmüştür. Onunla birlikte çalışan ekibiyle hiçbir sorunu yoktur ve ekip görevlerini mükemmel bir şekilde yerine getirmektedir. Ancak günün birinde aralarına yeni bir ekip üyesi daha katılır. Bu küstah yeni cankurtaran Mitch'in sinirlerini bir hayli zorlayacaktır. Ancak koyu tehdit eden bir suç planı su yüzüne çıkınca ikili aralarındaki çekişmeyi bir kenara bırakıp birlikte olmak zorundadır.”

ŞEYTANIN DOĞUŞU

Yönetmenliğini Nirpal Bhogal’in yaptığı “Şeytan Doğuşu” adlı filmin başrollerini Antonia Thomas, Jonathan Hyde, Lucy Chappell oynuyor. Dram, korku türündeki film ise şöyle: “Sıradan bir çift mutlu ilişkilerini bir bebekle taçlandırmaya hazırlanmaktadır. Bebeğin doğmasıyla birlikte her şeyin daha da iyiye gideceğini düşünmektedirler. Ancak bebeğin doğuşuyla birlikte bir şeyler ters gitmeye başlar. Kızlarının bir takım güçleri vardır. Kimsenin göremediği varlıkları görebilmekte ve kendine çekmektedir. Peki bu varlıklar ailelerini tehdit etmeye başladığında neler olacaktır?”

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner137