Bu Hafta 10 Film Beyazperdeye Taşındı

Bu hafta sinemalarda 4’ü yerli 10 film var.

Bu Hafta 10 Film Beyazperdeye Taşındı

Yönetmenliğini Joseph Ruben’in yaptığı “Osmanlı Subayı” adlı filmin başrollerinde Haluk Bilginer, Selçuk Yöntem, Josh Hartnett, Michiel Huisman, Hera Hilmar yer alıyor. Dram, tarihi, romantik türündeki filmin konusu özetle şöyle: “I. Dünya Savaşı yıllarında geçen film, idealist bir Amerikalı hemşire ile bir Türk subayının aşkını konu alıyor. Hemşire Lillie,Van'da tanıştığı Osmanlı subayı Jude ile tanışıp, altmış gün süren zorlu bir yolculuk ile önce İstanbul'a ardından Doğu Anadolu'ya gider. Melih Paşa onu İstanbul'dan yanında Türk Subay İsmail  ile birlikte Doğu'ya yollar. Yardım götürdüğü hastanenin başhekimi Woodruff ise Lillie'ye hastanenin de bulundukları coğrafyanın da bir kadına uygun olmadığını, geri dönmesini söyler. Komutan Halil Bey'in de farklı bir gerekçeyle Lillie'nin kalmasına itirazları vardır. Ancak genç kadın tüm itirazlara rağmen savaşın eşiğindeki bölgede ve iki aşk arasında kalacaktır”

BAHTİYAR BAHTIKARA

Ergin Yılmazer’in yönetmenliğini yaptığı “Bahtiyar Bahtıkara” adlı filmin başrollerinde Kadir Çöpdemir, Yeşim Salkım, Metin Zakoğlu bulunuyor. Komedi türündeki filmin konusu kısaca şöyle: “Annesi yüzünden 36 kez 'evlenememiş' olan Bahtiyar Hoca bir garip medyumdur. Fakat Bahtiyar Hoca, kaderine ve annesine karşı gelip, yeğenlerinin açtığı türlü sorunlara da rağmen, köye yeni taşınan, daha önce başından 2 başarısız evlilik geçen Dul Pakize ile evlenmeyi kafaya koyacaktır. Bunun için de engel tanımayacaktır.”

AŞKIN ÇEKİMİ

“Aşkın Çekimi” adlı filmi Lone Scherfig beyazperdeye taşıyor. Filmin başrollerinde ise Gemma Arterton, Sam Claflin, Bill Nighy ve Jack Huston var. Dram, komedi, romantik türündeki filmin konusu ise şöyle: “2. Dünya Savaşı esnasında ABD ve İngiltere İstihbarat Bakanlıkları, millete moral vermek amacıyla Dunkirk Tahliyesi'nden kurtarılan askerlerin öykülerini anlatan bir film çekmektedirler. Sekreterlik pozisyonuna başvurduğunu düşünen Catrin ise işe alınınca birden kendini bu filmin senaryo ekibinde bulur. Catrin, senaryo ekibinin başındaki Tom'un sayesinde savaşın tüm zorluklarına ve kötülüklerine rağmen içindeki umudu ve sevgiyi keşfedecektir.”

GENÇ KARL MARX

Raoul Peck'in yönetmen koltuğunda oturduğu “Genç Karl Marx” filmin başrollerinde August Diehl, Stefan Konarske ve Vicky Krieps yer alıyor. Dram, tarihi, biyografik türündeki film, Karl Marx, Friedrich Engels ve Jenny Marx'ın Paris, Brüksel ve Londra arasındaki ilk yıllarını konu ediniyor. Marx’ın 1844’te, 26 yaşındayken Paris’e sürgüne gitmesiyle başlayan film daha sonra yakın dostu ve çalışma arkadaşı olacak Friedrich Engels’le tanışması ve birlikte komünizmin ve işçi hareketinin temellerini atışlarını da anlatıyor.

HER ŞEY MÜMKÜN

Alper Babayağmur’un yönetmen koltuğuna oturduğu “Her Şey Mümkün” adlı filmin başrollerini Yetkin Dikinciler ve Azra Akın oynuyor. Romantik, komedi türündeki film ise şöyle: “İbrahim, kendi küçük dünyasında yaşayıp giden bir tesisatçıdır. Bir gün piyangodan büyük ikramiyeyi kazanır. Uzun bir tatile çıkmaya karar verir. Kaldığı otelde kalan ünlü manken Pelin ile bir aşk yaşamaya başlar. Ancak gerçek göründüğü gibi değildir. İbrahim ünlü bir iş adamına ikizi kadar benzemektedir ve onun yerine geçmiştir. Her şey yolunda giderken Pelin ile İbrahim aşk yaşamaktadır. Bir yanda İbrahim'in geride bıraktığı gerçek yaşamı, bir yanda zengin dünyası. Mafya, ihanet, magazin dünyası karmaşası içinde kadınlar ipleri ele alacaktır.”

HIZLI VE TÜPLÜ

Komedi türündeki “Hızlı ve Tüplü” adlı filmin yönetmenliğini Yusuf Güven üstleniyor. Filmin başrollerinde ise Bilal Akif Yörük, Sinem Ertuğrul, Nazlı Yağmur Genç yer alıyor. Filmde, "Şahin" marka araba aşkı ile yanıp tutuşan 2 gencin saf ve eğlenceli hikayesinin anlatılıyor. Film özetle şöyle: “Ustalarına büyük saygı duyan genç çıraklar Gökhan ve Metin, çalışkan ve saygılı gençlerdir. Bu iki gencin en büyük hayalleri ise tutkunu oldukları Şahin marka bir araba almaktır. Hayallerindeki arabayı alabilmek için para biriktirmeye başlarlar ve nihayet Kayserili bir galericiden istedikleri sarı renkli Şahin'i alırlar. Ancak arabayı almakla birlikte hayalleri tamamlanmayacaktır, arabayı modifiye etmek isterler. Ustalarının yardımı ile giriştikleri modifiye işi Kayserili Galerici, Lastikçi Emin ve güçlü rakipleri Tansu ile birlikte bir maceraya dönüşecektir.”

KAHRAMANLAR TAKIMI

Tian Xiao Peng'in yönetmenliğini üstlendiği “Kahramanlar Takımı” adlı filmin seslendirme kadrosunda Jackie Chan, Nickie Bryar, Feodor Chin yer alıyor. Animasyon, macera türündeki film kısaca şöyle: “Güçlü Maymun Kral cennet ve dünya arasında özgürce dolaşabilmektir. Ancak günün birinde tanrıları kızdıran güçlü karakterin güçleri elinden alınır ve Beş Element Dağı’nda bir buz kütlesinin içine hapsedilir. 500 yıl boyunca hapis kalan kralın varlığı artık bir efsaneye dönüşmüştür ve gerçekliğini kaybetmiştir. Küçük Liu ise masaldan oldukça etkilenen küçük bir çocuktur. Bir gün dağ canavarlarının kasabasına saldırması üzerine kasabadan küçük bir kızı da kurtararak kaçmayı başaran Liu tek çareyi Beş Element Dağı'na sığınmakta bulur. Canavarların peşlerine düştüğünü bilen Liu saklanmaya çalışırken Maymun Kral'ın hapis kaldığı yeri bulur ve yanlışlıkla onu serbest bırakır. Tek isteği özgür kalır kalmaz evine – Çiçek ve Meyve Dağı’na - geri dönmek olan Maymun Kral bileğindeki mührün tamamının çözülmemiş olduğunu fark eder. İstemeye istemeye başlayan bu yardımlaşmada doğru motivasyon ve destekle Maymur Kral ve küçük Liu kasabayı kurtarmaya çalışacaklardır.”

KANLI OYUN

Cameron Cairnes ve Colin Cairnes'ın birlikte yönettiği “Kanlı Oyun” adlı filmin başrollerinde Meegan Warner, Ian Meadows ve Olivia DeJonge yer alıyor. Korku, gerilim türündeki film şöyle: “Popüler şaka temalı TV şovu Scare Campaign, eski tarz korkutmaları ve gizli kamera eğlencesi ile son 5 yıldır izleyicileri eğlendirmektedir. Ancak, yeni bir çevrimiçi TV dönemine girdiğimizde, yapımcılar şovlarını antika gösterren yeni bir sert internet serisine karşı bulurlar. Antrenman zamanı gelmiştir. Peki takım bu sefer çok ileri gidebilecek midir? Yanlış adamı şaka mı yapmak istiyorlar?”

NEW YORK

Yönetmen koltuğunda Doğan Özmekik’in oturduğu “New York” adlı filmin başrollerini Ekin Türkmen, Esin Varan, Ahmet Bodur oynuyor. Romantik, komedi türündeki filmin konusu şöyle: “Genç ve başarılı iş kadını Deniz, geçirdiği ölümcül bir kaza sonrası hayatında radikal değişiklikler yapmaya başlar. İşinden, nişanlısından ve evinden ayrılıp, mutluluğu arayan Deniz’in kaderi, intihara teşebbüs eden Kerem’i kurtarmasıyla bir kez daha değişir. Kerem’i vazgeçirmek için ona yedi gün içinde hayatın yaşanmaya değer olduğunu kanıtlamaya çalışan Deniz, bir yandan Kerem’in sorunlarını çözerken, diğer yandan kendilerini köşe bucak takip eden, takıntılı eski nişanlısından kaçmaya çalışır. Yedi günlük süre dolarken Deniz, verdiği sözü tutmaktan çok aşktan korkmaya başlar.”

SAFTİRİK GREG’İN GÜNLÜĞÜ: BENDE BU ŞANS VARKEN

Saftirik Greg'in Günlüğü serisinin devam filmi olan “Saftirik Greg’in Günlüğü: Bende Bu Şans Varken” adlı filmin yönetmenliğini David Bowers üstleniyor. Filmin başrollerinde ise Jason Drucker, Alicia Silverstone, Tom Everett Scott var. Aile, komedi türündeki film şöyle: “Greg, kendisinden beklenmeyecek biçimde büyük büyükannesinin 90. doğum günü partisine gitmek ister; ve ailesi bu uzun yolculuğa ikna olur. Yine oyunlar çeviren Greg'in asıl amacı bambaşkadır. Büyük büyükannenin yaşadığı şehirde bir bilgisayara oyunları fuarı vardır! Maceracı Greg ne yapıp edip bu fuara katılmanın bir yolunu arayacaktır ama tabii ki planlar istediği gibi, tıkır tıkır gitmez.”

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner137