Doğa Tutkunlarını Büyüleyen Yer

Kırkmerdiven Şelaleleri doğa tutkunlarını cezbediyor.

Doğa Tutkunlarını Büyüleyen Yer

Tunceli'nin Ovacık ilçesindeki Kırkmerdiven şelaleleri doğa tutkunlarını cezbediyor. 

Kırkmerdiven bölgesi doğa tutkunlarına doğa gezisi için büyüleci bir yer sunuyor. Elazığ'a 3 saat uzaklıkta olan bu doğa harikası yer; haftasonu kaçamak yapmak isteyenler, şehrin gürültüsünden uzaklaşmak isteyenler ve doğayla iç içe olmak isteyenler için farklı bir avantaj oluyor.

İlkbaharla birlikte bambaşka bir güzelliğe bürünen Ovacık ilçesindeki Kırkmerdiven bölgesi, ilk ziyaretçilerini de ağırlamaya başladı. Kırkmerdiven bölgesine gezi gerçekleştiren doğa tutkunu 20 kişi, Kırkmerdiven bölgesinin Munzur Dağları'nın Mercan Vadisi'ne inen yamaçlarında yer alan şelaleleri, bitki örtüsünü, vadileri ve çeşit çeşit açan çiçeklerini görmek için El Baba köyünden yola çıktı. İki saat süren zorlu ve yorucu bir yürüyüşün ardından Kırkmerdiven bölgesine ulaşan doğa tutkunları, burada ilkbaharla birlikte farklı bir güzelliğe bürünen şelaleleri gezdi.

Geziye katılanlar arasında bulunanlardan Okan Taylan, Tunceli'de 20 yıldır yaşadığını ve bugüne kadar Kırkmerdiven bölgesindeki şelaleleri göremediğini belirtti. Taylan, doğa yürüyüşleri sayesinde daha önce göremediği doğa güzelliklerini gördüğünü ve şelaleleri görmekten dolayı yaşadığı mutluluğu dile getirdi.

Doğa güzelliklerinin ve şelalelerin yer aldığı Kırkmerdiven bölgesini muhteşem bir yer olarak değerlendiren Leyla Ataç ise doğanın ve geziye katılan insanların muhteşem olduğunu ifade etti.
Ataç, "Kırkmerdiven Şelaleleri'ni görmeye iyi ki gelmişim. İyi ki buradayım. Kendimi çok şanlı hissediyorum. Doğanın içerisindeyken kendimi her şey gibi hissedebiliyorum. Kelebek ve kuş gibi. Kendimi çok mutlu hissediyorum. O yüzden şelalelerin bulunduğu alandayım" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2017, 11:59

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner137