Kar ve Yağmur Uyarısı

5 il için yağmur ve kar uyarısı.

Kar ve Yağmur Uyarısı

Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğü, Elazığ, Malatya, Adıyaman, Tunceli ve Bingöl'ün yağışlı havanın etkisine girdiğini, pazar günü yüksek kesimlerde önce karla karışık yağmur, ardından da kar yağışı beklendiğini bildirdi. 

Meteoroloji 13. Bölge Müdürlüğü Elazığ Bölge Tahmin ve Uyarı Merkezi (BTUM) tarafından yapılan açıklamada,"Bölgemiz yeni bir yağışlı sistemin etkisine girdi. Yağışlı hava Pazar günü akşam saatlerine kadar bölgemiz genelinde etkili olacak. Sağanak yağmur ve gök gürültülü sağanak yağmur şeklinde olacak yağışların, Pazar günü soğuk havanın etkisiyle yağmur, yüksek kesimlerde karla karışık yağmur ve kar yağışına dönüşmesi beklenmektedir. Yağışların bölgemiz genelinde hafif ,yer yer orta kuvvette olması bekleniyor" denildi.

Hava sıcaklıklarının Pazar ve Pazartesi günleri mevsim normallerinin altında seyretmesi beklendiğini de duyuran merkez, Pazartesi günü sabah saatlerinde hava sıcaklıklarının 0 ile -4 derece de seyredecek olması nedeniyle zirai don riski bulunduğunu bildirerek ilgilileri uyardı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103