Kato'da Yeşeren Umutlar

Siirt Pervari'ye bağlı Belenoluk köyünde Körkandil ve Küçük Kato dağlarının eteklerinde bulunan Belenoluk Ortaokuluna tercih dışı atanan sözleşmeli öğretmen Murat Korkusuz (24), öğrencileri için birçok ilki hayata geçirdi.

Kato'da Yeşeren Umutlar

Bulabildiği geniş düzlük ve boş alanlara kendi imkânlarıyla adeta spor tesisi kuran genç öğretmen Murat Korkusuz, öğrencilerini basketbol, masa tenisi, atletizm, okçuluk, jimnastik gibi birçok spor dalıyla tanıştırdı. Çocukların atletizm pistinde yarışırken sanki bir olimpiyat şampiyonuymuş gibi sevindiklerini belirten Korkusuz, "Madalya aldıkları zaman bunun çok değerli olduğunu anlayabiliyorlar" diyor.

Okul Müdürü Ali Aşnas ise okulda eğitim öğretimin yanında öğrencilerin bedensel ve fiziksel gelişimleri için Korkusuz ile farklı çalışmalar yaptıklarını söyledi. Aşnas, köyde fedakarca görev yapan öğretmenlerin destekleriyle çalışmalarının katlanarak süreceğini kaydetti. Öğrencilerden Osman Ertem Ertem "Besketbolu sadece dışarıda izliyorduk, nasıl bir oyun olduğunu hiç bilmiyorduk. Murat öğretmenimiz geldiğinde basketbol potalarını dikip, bu sporu öğrendik" derken öğrenci Semiha Sevinç de "Daha önce televizyon ekranından gördüğüm satrancı öğrendim" diye konuştu.

sadecehaber

Güncelleme Tarihi: 04 Haziran 2017, 13:51

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner137