Mutasyonlu virüs yayılıyor… Birçok ilden karantina haberleri geliyor

Türkiye'deki corona virüsü vaka sayısı 17 binlere yaklaştı. Vaka sayısındaki artış sürerken iki ilde öğrencilerde mutasyonlu virüs tespit edilmesi nedeniyle eğitime ara verildi.

Mutasyonlu virüs yayılıyor… Birçok ilden karantina haberleri geliyor

Sağlık Bakanlığı, Türkiye’de 16 bin 749 yeni corona virüsü vakası tespit edildiğini açıkladı. Corona virüsü vaka sayısındaki artış sürerken birçok ilden de karantina haberleri geliyor.

ZONGULDAK’TA AFRİKA MUTASYONU TESPİT EDİLDİ

Zonguldak’ın Ereğli ilçesine bağlı Kızılcapınar köyünde taşımalı eğitim veren Kızılcapınar köyü ortaokulunda iki öğrencinin corona virüsü testi pozitif çıktı. Öğrencilerden birinde Afrika mutasyonlu virüs tespit edildi.

Karadeniz Ereğli Kaymakamlığı, okuldaki yüz yüze eğitimin pazartesiye kadar durdurulmasına karar verdi. Öğrencilere COVID-19 testi yapılırken, ailelere çocukların test sonuçları gelene kadar evlerinden çıkmamaları konusunda uyarıda bulunuldu.

Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu da durumun fark edilmesiyle birlikte tedbir amaçlı olarak okulun pazartesi gününe kadar kapatıldığını söyledi. Çıkacak sonuçlara göre hareket edileceğini ifade eden Kaymakam Çorumluoğlu, “Okulun daha tedbirli olması amacıyla Pazartesi gününe kadar eğitim öğretime ara vermesi kararlaştırıldı. Herkes şu anda evlerinde. Pazartesi günkü sonuçlara göre de tetkiklere devam edilecek. Geçen hafta perşembe ve cuma günü sıkıntı başladı. Ardından böyle bir karar aldık” dedi.

TUNCELİ’DE İNGİLTERE MUTASYONU GÖRÜLDÜ

Tunceli’nin Çemişgezek ilçesine bağlı 300 nüfuslu Akçapınar köyü, bir kişide İngiltere mutasyonlu virüsün tespit edilmesiyle karantinaya alındı.

Karantinaya ilişkin Çemişgezek Kaymakamlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada “İlçemize bağlı Akçapınar köyünde bir kişide İngiliz varyant mutasyon virüs tespit edilmesi üzerine köy 10 gün süreyle karantina altına alınmıştır. Köye giriş ve çıkışlar yasaklanırken, jandarma da kontrol noktası oluşturdu” ifadeleri kullanıldı.

KARAMAN’DA 770 NÜFUSLU KÖY KARANTİNAYA ALINDI

Karaman’ın Ermenek ilçesindeki 770 nüfuslu Katranlı köyü, İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulu kararı gereği son günlerde birçok kişide corona virüsü tespit edilmesi üzerine 7 gün karantinaya alındı.

Dün saat 21.00’de başlayan karantina kapsamında, köye giriş ve çıkışlar yasaklanırken jandarma da kontrol noktası oluşturdu.

BALIKESİR’DE BİR MAHALLE KARANTİNADA

Balıkesir’in Ayvalık ilçesine bağlı kırsal Yeniköy Mahallesi, corona virüsü vakaları ile temaslı kişi sayısı artması üzerine Ayvalık İlçe Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla karantinaya alındı.

Mahallenin giriş ve çıkışında Ayvalık İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri nöbet tutmaya başladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner7