Sıkı ve genç bir cilde sahip olmak imkansız değil!

Sıkı ve genç bir cilt görünümü kadın ve erkek fark etmeden herkesin arzusudur. Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ufuk Askeroğlu, yeni bir yöntem olan trinity lift uygulamasını sizler için anlatıyor.

Sıkı ve genç bir cilde sahip olmak imkansız değil!

Yüz bölgesinin yaşlanması nedeniyle orta yüz bölgesi olarak kabul edilen bölgede deformasyon meydana gelir.

Bu deformasyonlar cilt, yağ dokusu ve kemik yapısını olumsuz etkileyebilir.

 Tüm bu olumsuz etkilerden dolayı bu kişi olduğundan daha yaşlı ve yorgun görünebilir.

GENÇLEŞMEK İÇİN YENİ YÖNTEM: TRİNİTY LİFT

Klasik yöntemin aksine yaşlanmaya ve yorgun görünümün ortadan kaldırılması için uygun olan Trinity lifting yöntemi, yüzdeki deformasyonu ortadan kaldırarak kişilerin daha genç ve güzel görünmesini sağlayabilir. Trinity Lift, yeni bir cilt güzelliği yöntemi olan endoskopik yöntemi kullanır. Bu yöntem genellikle genç ve orta yaşlı hastalar için uygundur. Ameliyat genel anestezi altında yapılır ve yaklaşık 2 saat sürer. Adından da anlaşılacağı gibi üç noktadan kaldırma, cildi sıkılaştırma ve gençlik ışıltısıyla parlama sağlar.

Orta yüzde meydana gelen çökme kalıtsaldır. Bu nedenle Trinity Lift yöntemi cinsiyetten bağımsız olarak 20 yaşın üzerindeki herkes için uygundur. İyileşme süresi kişiden kişiye değişmekle birlikte 7-10 gündür. İşlem 5-10 yıl etkisini korur. Uygulanacak işlemin ayrıca planlanması gereken bir işlem olduğu unutulmamalıdır ve başarılı bir sonuç alınabilmesi için alanında uzman bir plastik cerrah tarafında uygulanması gerekmektedir.

KISA SÜREDE GENÇ VE SAĞLIKLI BİR CİLT GÖRÜNÜMÜNÜ

Yaşlanma ve çeşitli çevresel faktörler ciltte sarkma, lekelenme ve donuk cilt sorunlarına neden olur. Geçmişte bu üç temel soruya uygulanan yöntemlerden biri de klasik yüz germe işlemidir. Ancak bilinenin aksine plastik cerrahi bu sorunları çözmez. Trinity Lift tedavi yöntemini kullanarak kısa sürede daha hızlı ve daha kalıcı sonuçlar alabilirsiniz. Bu yöntem için tercih edilen hastalar sıkı, gergin, canlı ve lekesiz bir cilt görünümü isteyenlerdir. Gelişen bu tedavi yönteminde diğer yöntemlere göre deriye herhangi bir madde enjekte edilmez. Bu süreçte mevcut olan enerji seviyeleri, ciltteki dinamikleri farklı şekillerde harekete geçirir. Bu sayede kişinin yüz şekli daha sağlıklı ve genç bir ifade kazanır.

TRİNİTY LİFT TEDAVİSİNİN UYGULANMASI ÇOK KOLAYDIR

İlk aşamada cildin alt tabakasına uygulama yapılır. Bu aşamada gevşek derinin altındaki kaslar gerginleştirilir. Bu sayede yüzde lifting etkisi görülür. Özellikle çene bölgesinde görülür ve sarkmalar azalır. Bu yöntem kaşları düşük olan kişilere de uygulanabilir. İkinci aşama, yüzey sorunlarına odaklanır. Lazer tedavisi mevcut leke sorunları için uygundur. Bu aşamadan sonra cilt lekesiz ve parlak görünür. Son aşamada nokta vuruşlu radyofrekans altın iğne tedavisine başlanır. İnce çizgileri, genişlemiş gözenekleri ve yara izlerini tedavi eder.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109