Sinema Sanatçıları Çemişgezek'i Gezdi

Uluslararası Çayda Çıra Film Festivali için Elazığ’a gelen ünlü isimler Çemişgezek ilçesini gezerek, ilçenin tarihi ve doğal güzellikleri gördü.

Sinema Sanatçıları Çemişgezek'i Gezdi

Bu yıl 10’uncusu düzenlenen Uluslararası Çayda Çıra Film Festivali için Elazığ’a gelen ünlü isimler Tunceli’nin Çemişgezek ilçesini gezdi.

Elazığ Kültür ve Sanat Derneği tarafından organize edilen, bu yıl 10’uncusu düzenlenen Uluslararası Çayda Çıra Film Festivali devam ediyor. Festival kapsamında Elazığ’a gelen dizi ve sinema dünyasından çok sayıda isim düzenlenen etkinlikler kapsamında Çemişgezek ilçesine giderek, ilçenin tarihi ve doğal güzellikleri gördü.

Çemişgezek ilçesini ziyaret etmenin kendilerini mutlu ettiğini belirten sinema oyuncusu Fatih Doğan, "Bugün Çayda Çıra Film Festivali kapsamında Çemişgezek ilçesini geziyoruz. Sinemanın ustaları bizimle birlikte. Ben de bir Elazığlı olarak bundan gurur duyuyorum. İnşaallah heryıl verilen desteklerle film festivali daha iyi bir yere gelecek. Çemişgezek’te harika bir doğa var. Tarihi doğal güzellikleriyle birlikte Çemişgezek’te bir nehir kenarına geldik. Sanatçı dostlarımız şu anda temiz havanın tadını çıkartıyorlar. Bizler de mutluyuz" dedi.

İlçeye gelen konukların gezisine refakat eden Kaymakam Harun Kazez, “Bugün Çayda Çıra Film Festivali etkinlikleri çerçevesinde sanatçı misafirlerimizi Çemişgezek ilçemizde konuk ettik. Tabi Çemişgezek tarihi, kültürel ve doğal açıdan cennet köşemiz. Biz Çemişgezek’i tanımak isteyenleri Çemişgezek’e bekliyoruz. Ben eminim ki gelen misafirlerimiz üzerinde Çemişgezek çok güzel bir izlenim bıraktı" ifadelerine yer verdi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
gizli hayran
gizli hayran - 6 yıl Önce

fatih doğan gurur duyorum

SIRADAKİ HABER

banner137