Saat 11.00’de Elazığ İl Özel İdaresi İl Genel Meclisi Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen Nisan Ayı İl Genel Meclisi Toplantısı’nın ilk oturumu Başkanlık Divanı’nın oluşturulmasıyla başladı.

Yönetmelik Gereği en yaşlı üye olan Yavuz Doğdu’nun başkanlık ettiği toplantıda, okunan İstiklal Marşı ve akabinde saygı duruşunun ardından Başkanlık seçimine geçildi.

Whatsapp Image 2024 04 16 At 13.47.22

Gizli oylama usulü ile yapılan seçim sonucunda İl Genel Meclisi Başkanlığına oybirliği ile Ömer Faruk Çelik seçildi.

Yine gizli oylama ile yapılan 1. ve 2. Başkan Vekili seçimleri doğrultusunda 1.Başkan Vekilliğine Eyüp Çelik, 2.Başkan Vekilliğine ise Abbas Yegen seçildi.

Nisan Ayı toplantılarının ilk oturumunda daha sonra ise Asil ve Yedek Kâtip Üyelerinin seçimine geçildi.

Whatsapp Image 2024 04 16 At 13.47.23 (1)

Buna göre Asil Katip Üyeliklerine Leyla Yalnıç ve Fatma Yücer, Yedek Katip Üyeliklerine ise Nusret Kaya ve Mehmet Ağın seçildi.

İl Genel Meclisi toplantısında daha sonra ise gündemin 9. Maddesi uyarınca 3 İl Encümen Üyesi seçimine geçildi. Oylama ile yapılan seçimler sonucunda Encümen Üyeliklerine Hacı Ateş, Muhittin Çimen ve Abbas Yegen seçildi.

Milletvekili Keleş, Ankara’ya Giden Elazığlı Öğrencilerle Bir Araya Geldi Milletvekili Keleş, Ankara’ya Giden Elazığlı Öğrencilerle Bir Araya Geldi

Nisan Ayı toplantılarına yarın İhtisas Komisyonları ve üye sayılarının belirlenmesi ve diğer gündemlerle devam edilecek.

Whatsapp Image 2024 04 16 At 11.08.15

ÖMER FARUK ÇELİK KİMDİR?

Uzun yıllardır AK Parti’de aktif görev alan Ömer Faruk Çelik 6 yıl boyunca AK Parti Merkez İlçe Başkanvekilliği, 7 yıl boyunca da Merkez İlçe Başkanlığı görevini sürdürdü.

Avukat Ömer Faruk Çelik evli ve 2 çocuk babasıdır.

Whatsapp Image 2024 04 16 At 11.39.11