AK Parti İl Başkanlığı tarafından Kurban Bayramı dolayısıyla bayramlaşma töreni gerçekleştirildi.

Ahmet Tevfik Ozan Fuar ve Kongre Merkezinde gerçekleştirilen bayramlaşma törenine İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Aktaş, AK Parti Elazığ Milletvekilleri Prof. Dr. Erol Keleş, Ejder Açıkkapı, Mahmut Rıdvan Nazırlı, Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, AK Parti İl Başkanı Şerafettin Yıldırım, belde belediye başkanları ve geçmiş dönem teşkilat başkanlığı yapanlar katıldı.

Konuşmaların ardından il protokolü tarafından vatandaşlarla bayramlaşma töreni gerçekleştirildi.

AKTAŞ: TÜRKİYE YÜZYILI HİKAYESİNİ YAZMAYA BAŞLADIK

Herkesin Kurban Bayramını kutlayarak sözlerine başlayan İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Aktaş, “Kurban Bayramı hem şehrimize hem ülkemize hem de tüm İslam alemine hayırlar getirsin inşallah. Buraya gelirken İçişleri Bakanımız Ali Yerlikaya’nın da selamlarını getirdim. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde son 21 yılda kat ettiği mesafeyi her yönüyle çok büyük bir ilerlemeyi ve kalkınmayı yaşadığımızı gördük. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde ülke olarak millet olarak ve devlet olarak bütün dünyanın gıptayla takip ettiği büyük bir hamleyi Allah’a şükürler gerçekleştirdik. Ülkemiz, altyapıdan üstyapıya kadar, sağlıktan eğitime kadar ve yönetime dayalı ekonomik modellerden Savunma Sanayine kadar gerçekten bütün dünyanın hayranlıkla izlediği bir başarı hikayesini Cumhurbaşkanımızın liderliğinde yazdık. Ülkemiz çok büyük kazanımlar elde etti. Hamd olsun ki bugün bu başarı hikayesinde şehrimiz Elazığ’da en üst düzeyden payına düşeni aldı. Özellikle 24 Ocak 2020 Elazığ Sivrice depreminden sonra şehrimizde altyapısından üstyapısına çok büyük bir değişimi ve dönüşümü Cumhurbaşkanımızın talimatları doğrultusunda hayata geçirdik. Diğer bütün alanlarda eğitimde olsun, sağlıkta olsun ve organize sanayi bölgelerinde olsun gerçekten şehrimiz bu anlamda ülkemizdeki kalkınma ve büyümeden en üst düzeyde hakkını ve payını aldı. Bununla birlikte 14 Mayıs ve 28 Mayıs seçimleriyle birlikte ülke olarak Türkiye yüzyılı hikayesini yazmaya başladık. İnşallah siyaset kurumuyla, bürokrasiyle ve yerel yönetimlerle beraber bu büyük yürüyüşte Türkiye yüzyılı inşasında şehir olarak Allah’ın izniyle şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da Allah’ın izniyle en üst düzeyden almanın mücadele içerisinde olacağız” dedi.

KELEŞ: DÜNYAYA HUZUR VE DEMOKRASİ DERSİ VERDİK

AK Parti Elazığ Milletvekili Prof. Dr. Erol Keleş, “Bizleri bugüne eriştiren yüce Rabbime hamd olsun. Bir aradayız. Gerçekten çok güzel bir gün. Bayram günü. Hepinizin bayramı kutlu olsun. İki bayram arasında iki demokrasi şöleni yaşadık. 14 Mayıs ve 28 Mayıs. Gerçekten bu tariler çok önemliydi. Bu tarihlerde Türkiye demokrasisinde özellikle yüzde 90’a varan bir katılım oranıyla ve aynı zamanda özellikle yine huzurlu ve güvenli bir seçim ortamı geçirdik ve bu Türk demokrasisi için çok önemliydi. Türk demokrasisinin dışında dünya demokrasisi için de çok güzel bir mesaj verdik. Çünkü biz seçim döneminde Avrupa’da, Amerika’da bizim için demokrasi dersi vermeye çalışanlar vardı. Biz bu katılım oranıyla bu huzur ve güvenli ortamda gerçekten dünyaya da huzur ve demokrasi dersi verdik” diye ifade etti.

AÇIKKAPI: BU ŞEHRE BİR ŞEYLER KATMAK İÇİN BÜYÜK BİR MÜCADELE VERDİLER

Bin 400 Kilometre Uzaklıktan Geldi; Şifayı Elazığ’da Buldu Bin 400 Kilometre Uzaklıktan Geldi; Şifayı Elazığ’da Buldu

Bayramlaşma töreninde konuşan AK Parti Elazığ Milletvekili Ejder Açıkkapı, “Hac vazifesini yerine getirmekte olan bütün hacı kardeşlerimizin haclarını rabbim kabul eylesin. Kıymetli vatandaşlarımızın da Kurban Bayramını tebrik ediyorum. Elazığ’la ilgili yapılacak çok şey var. 21 yıldır Elazığ’da göreve gelmiş bütün teşkilatlarımız, bütün milletvekillerimiz ve belediye başkanlarımız bu şehre bir şeyler katmak için büyük bir mücadele verdiler. Ben inanıyorum ki bundan sonra ki süreçte Allah bizlere güç ve takat verirse Elazığ’a ekiplerimizle birlikte yapacak çok şeyimiz var. Çünkü Elazığlı hemşerilerimiz her şeyin en iyisine layıktır. 21 yıldır siz Cumhurbaşkanımıza ve siyasi hareketimize en güçlü desteği verdiniz son seçimlerde de Elazığ olarak bize yine ve yeniden büyük bir güç verdiniz. Bu desteğin karşılığını biz canla başla gece gündüz demeden Elazığ’ımız için çalışacağız” ifadelerini kullandı.

NAZIRLI: TÜRKİYE YÜZ YILININ, ELAZIĞ’IN VE HOŞ GÖRÜNÜN YÜZ YILI OLMASI GEREKİYOR

AK Parti Elazığ Milletvekili Mahmut Rıdvan Nazırlı, "Türkiye yüz yılının, Elazığ’ın ve hoş görünün yüz yılı olması gerekiyor. Bu bağlamda da biz üzerimize düşen neyse bu gayretimizi göstereceğiz. Kıymetli teşkilatlarımızdan da bizleri yanlnız bırakmayarak her zaman bizim yanımızda gelerek her zaman bizi destekleyerek yeni yüz yılda bizlere güç vermenizi bekliyoruz, talep ediyoruz. Kurban bayramınızı tekrar tebrik ediyorum. Hepinizi Allah’a emanet ediyorum” diye ifade etti.

ŞERİFOĞULLARI: DEVLETİMİZLE OMUZ OMUZA VEREREK ŞEHİRLERİMİZİ İNŞA VE İHYA ETMEYE DEVAM EDECEĞİZ

Elazığ’da dahil 11 ili kapsayan 6 Şubat felaketinde vefat eden canlarımıza Allah’tan rahmet dileyen Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, “Rabbim bir daha böyle felaketler yaşatmasın. Devletimizle omuz omuza vererek şehirlerimizi inşa ve ihya etmeye devam edeceğiz. Bizler bu süreci 2020yılında yaşadık. Depremin üzerinden 3 saat geçmeden bakanlarımız şehrimize teşrif ettiler. 24 saat geçmeden de Cumhurbaşkanımız ilimize teşrif etti. Talimatlarıyla şehrimizde 25 bin konut yapıldı. Allah’a hamd olsun büyük bir devlete güçlü bir hükümete sahibiz. İnşallah 6 Şubat depreminden etkilenen illerimizde de bu anlayışla çalışmalar hızlı bir şekilde yapılacak ve yaralarımız sarılacaktır. Sözlerimi tamamlamadan bütün vatandaşlarımızın Kurban Bayramını kutluyorum” cümlelerini kullandı.

BALIK: CUMHURBAŞKANIMIZA ŞEHRİM ADINA ŞÜKRANLARIMI SUNUYORUM

AK Parti Elazığ eski Milletvekili Sermin Balık da, “Ben şehrim adına Sayın Cumhurbaşkanımıza çok teşekkür ediyorum. 24 Ocak’ta büyük bir deprem geçirmiştik. Elazığ neredeyse yeniden inşa ve ihya edildi. 6 Şubat’ta geçirdiğimiz depremden Elazığ’ın çok fazla etkilenmemesi bu asrın felaketinde can kaybımızın iki kişiyle sınırlı kalması elbette ki Sayın Cumhurbaşkanımızın bakanlarıyla kendi her an kontrolüyle burada olmasıyla oldu. Ben şehrim adına şükranlarımı sunuyorum” diye kaydetti.

YILDIRIM: AK PARTİ BİR D AVA HAREKETİDİR

AK Parti Elazığ İl Başkanı Şerafettin Yıldırım, “Cumhur İttifakı gerekli desteğiyle birlikte ve vermiş olduğu büyük mücadeleyle meclisteki büyük çoğunluğunu sağlayarak Cumhurbaşkanımıza yeniden 5 yıllığına Cumhurbaşkanı olarak yolumuza devam ediyoruz. Her zaman kullandığımız bir cümle; ‘AK Parti sıradan bir parti değildir’ bir dava hareketidir. Eğer sıradan bir parti olarak baksaydık bu 21 yıllık yol yürüyüşünde şimdiye kadar zor yürürdük. Dava olarak baktık, ilke olarak baktık ve olmazsa olmaz olarak baktık ve buraya kadar geldik. İnşallah bundan sonra da gideceğiz” dedi.

Editör: Haber Merkezi