Patatese Bunu Yaptı, Köşeyi Döndü

24 yaşındaki Amerikalı Craig isimli genç, kız arkadaşıyla yemek yerken yeni bir iş modeli buldu. Craig, patatese mesajı ekleyip istenilen kişiye gönderiyor.

Patatese Bunu Yaptı, Köşeyi Döndü

Potato Parcel, en komik iş fikirlerinden biri. Girişimci Alex Craig kız arkadaşına bu fikirden bahsettiğinde, kız arkadaşı onunla çok alay etmiş.

Ancak Craig, planı doğrultusunda ilerlemeye devam etti ve şimdilik köşeyi dönmüş görünüyor.

İş modeli oldukça basit patatesler aracılığıyla anonim mesajlar gönderiliyor. Kullanıcılar patates siparişlerini online olarak veriyorlar, mesajlarını ekliyorlar ve isimsiz bir şekilde istedikleri kişiye gönderiyorlar.

24 yaşındaki Craig, bu iş fikrini bu yılın başlarında kız arkadaşıyla öğle yemeği yerken bulduğunu söyledi.

Kız arkadaşı ona tek bir patates bile satamayacağını ve bu fikrin şu zamana kadar duyduğu en aptalca şey olduğunu söylemiş fakat iş fikrinin bu kadar popüler olabileceğini başta kendisi de düşünmemiş.

Ama ikinci gün Reddit üzerinden 2.000 dolarılık sipariş aldıklarında bu işe devam etme kararı almış.

Craig sözlerine şu şekilde devam ediyor: “Amerika genelinde binlerce insana patates gönderdik ve biraz tuhaf ve hatta kısa süreliğine de olsa birilerinin hayatını etkiledik.”

Craig'in girişimci olmak isteyenlere verdiği sağlam bir de tavsiye var: “Herkesin kendini tutmasına neden olan iki şey var: Korku ve şüphe. Başarısızlık korkusu ve şüpheyi alt edebilirseniz her şeyi başarabilirsiniz.” (kaynak: haberler.com)

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner137