Elazığ İl Sağlık Müdürlüğü’nün ev sahipliğinde, 4. Bölge Acil Sağlık Hizmetleri Koordinasyon Komisyonu (ASKOM) Toplantısı gerçekleşti.

Malatya, Bingöl ve Tunceli İl Sağlık Müdürlüklerinin de katıldığı toplantıda, bölgedeki acil sağlık hizmetlerinin koordinasyonu ve geliştirilmesi ele alındı.

Toplantıda, İl Sağlık Müdür V. Uzm. Dr. Ramazan Gürgöze ve Malatya İl Sağlık Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Erhan Berk’in açılış konuşmalarının ardından sunumlar eşliğinde değerlendirmelerde bulunuldu ve bölgedeki acil sağlık hizmetlerinin koordinasyonunu güçlendirmek adına yapılabilecek çalışmalar ele alındı.

Başkan Şahin Şerifoğulları’ndan Destek Başkan Şahin Şerifoğulları’ndan Destek

Whatsapp Görsel 2024 06 10 Saat 16.12.59 7Ff547C8

Toplantıda ele alınan bazı önemli konular şu şekilde sıralandı;

Acil sağlık hizmetlerinin sunumunda yaşanan aksaklıkların tespiti ve çözümü, Bölge illeri arasında hasta sevklerinin koordinasyonu, Hastane yatak kapasiteleri ve doluluk oranlarının değerlendirilmesi, Acil sağlık hizmetlerinde çalışan personelin eğitimi ve donanımı ve Acil tıbbi ekipmanların ve araçlarının yenilenmesi oldu.

Whatsapp Görsel 2024 06 10 Saat 16.12.59 157Fe3F1

Elazığ’da düzenlenen 4. Bölge Acil Sağlık Hizmetleri Koordinasyon Komisyonu Toplantısı, bölgedeki acil sağlık hizmetlerinin geliştirilmesi ve koordinasyonunun güçlendirilmesi için önemli bir adım olarak değerlendirildi.

Toplantıda alınan kararlar, önümüzdeki dönemde hayata geçirilecek ve bölgedeki acil sağlık hizmetlerinin kalitesinin artırılması hedeflenecek.

Whatsapp Görsel 2024 06 10 Saat 16.12.59 5Cdf91Dc

Editör: Yakup Uğur