Elazığ'da hizmet veren A.S.D. Danışmanlık firması tarafından Türk Alman Ticaret ve Sanayi Odasındaki (TD-IHK) iş ortaklarının katılımıyla Öğretmenevi toplantı salonunda "Ausbildung" semineri yapıldı.

‘Geleceğini bizimle şekillendir’ başlığı ile hayata geçirilen programda Ausbildung hakkında merak edilen konular, iş, çalışma, meslek edinme ve oturum izni fırsatları üzerine katılımcılar bilgilendirildi.

Diyarbakır'da Sokakta Yürürken Silahlı Saldırıya Uğrayan Genç Yaralandı Diyarbakır'da Sokakta Yürürken Silahlı Saldırıya Uğrayan Genç Yaralandı

A W189893 01

Yapılan seminer hakkında bilgi veren A.S.D. Danışmanlık Eğitim Müdürü Şahin Kılıç, "Firmamız ev sahipliğinde Türk-Alman Ticaret ve Sanayi Odasındaki iş ortaklarımızın katılımıyla Öğretmenevi toplantı salonunda 'Ausbildung' semineri düzenleyeceğiz. Ausbildung, Almanya’da çıraklık ve mesleki eğitim şeklidir. Bu eğitime Almanya’da maaşlı meslek eğitimi diyebiliriz. Bu eğitim, 300’den fazla alanda hem teorik hem de pratik deneyimi içerir. Almanya’nın meslek edindirme projesi olan Ausbildung programı ile 18-30 yaş arasındaki vatandaşlarımızı Almanya’nın nitelikli iş gücüne dahil etmeyi amaçlamaktayız" dedi.

Şirket Yöneticisi Ali Erikli ise Türkiye ve Almanya’ya bir hizmet sunmak istedikleri için programı düzenlediklerini ifade etti

A W189893 03A W189893 02