Elazığ tarihinin en yüksek rakamlı arsa satışı Şahinkaya Mahallesi’nde bulunan 14 Bin metrekarelik alan oldu.

Toplu Konut İdaresi, önceki gün gerçekleştirdiği açık artırma ihalesi ile Elazığ’da Harput, Bızmişen, Şahinkaya, Sürsürü ve Yemişlik Mahallelerinde bulunan 15 arsayı belirlediği muhammen bedellerin kat kat üstünde sattı.

Beş Mahallede Toki’ye ait olan arsalar, en düşük beş milyon en yüksek 229 Milyon bedellerle peynir ekmek misali satıldı.

Başkan Şerifoğulları Taraftarlara 20 Otobüs Daha Tahsis Etti Başkan Şerifoğulları Taraftarlara 20 Otobüs Daha Tahsis Etti

Satışta şehrin tarihinin en yüksek rakamlı satışı ise Şahinkaya Mahallesi’nde bulunan arsa oldu. Tapuda Şahinkaya mevkii olarak geçen Elazığ’ın son yıllarda en fazla tercih edilen mahallelerinden olan Çayda Çıra Mahallesi’nde Cahit Dalakoy Bulvarı üzerinde bulunan 14 dönümlük arsa tam tamına 229 Milyona satıldı. ,

Dönüm fiyatı 16 Milyona denk gelen arsanın satışı ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Emlak Uzmanı İhsan Babürhan, satışta hem devletin hem de alıcının karlı çıktığını söyledi.

Mahallenin cazibesinin de artacağını ifade eden Emlak Uzmanı İhsan Babürhan, satışın konut fiyatlarını da etkileyeceğini kaydetti.

VİDEO:

 Vlcsnap 2024 05 09 20H23M54S317