Elazığ Sivrice’li olan Ferhat Dağ siyasi kariyeri yanı sıra İstanbul’da faaliyet gösteren çok sayıda hemşehri dernekleri ve Sivil Toplum Kuruluşları ile çalışmalar yaptı ve onların projelerine destek verdi.

Fırat Üniversitesi Türkiye’deki Üç Üniversiteden Biri Oldu Fırat Üniversitesi Türkiye’deki Üç Üniversiteden Biri Oldu

Siyasi hayatına AK Parti İstanbul Gençlik Kolları 3. Dönem İl Yönetim Kurulu Üyesi olarak başlayan Ferhat Dağ ardından AK Parti İstanbul Gençlik Kolları 4. Dönem İl yönetim kurulu Üyesi olarak da görevine devam etti. Her iki dönemde de Teşkilat Komisyon Üyeliği görevlerini de yerine getirdi. Ferhat Dağ AK Parti İstanbul 6. ve 7. Dönem İl Yönetim Kurulu Üyesi olarak İl teşkilatında görev yaptı. AK Parti İstanbul 7. Dönem İl Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yaptığı dönemde İstanbul Doğu ve Güneydoğu Komisyonu Başkanlığını da üstlendi.

Bir süre TÜGVA, Türkiye Gençlik Vakfında Genel Merkez İstanbul-Ankara Bölge Koordinatörlüğü üstlenen Ferhat Dağ 2013 yılında Kurulan ELFED, Elazığ Dernekler Federasyonu Kurucu Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı. Bir dönem Elazığ İl Özel İdaresi Spor Kulübü Kadın Basketbol As Başkanlığı görevini yerine getirdi. Fenerbahçeli İş Adamları Derneği Kurucu Yönetim Kurulu Üyeliği de yapmış olan Dağ, Fenerbahçe Spor Kulübü Kongre Üyesidir.

Ferhat Dağ 26 Haziran 2024 tarihinden itibaren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleriyle AK Parti Genel Merkez Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanlığında, Başkan Yardımcısı olarak görevlendirildi.

Whatsapp Image 2024 06 26 At 18.25.04

Editör: Yakup Uğur