Abonelik İptalleri Bugünden İtibaren e-Devlet'ten Yapılabilecek

Elektronik haberleşme işletmecilerinin sabit veya mobil telefon, internet ve kablo TV hizmetlerine ait abonelikler bugünden itibaren e-Devlet üzerinden iptal ettirilebilecek.

Abonelik İptalleri Bugünden İtibaren e-Devlet'ten Yapılabilecek

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından yapılan düzenleme kapsamında, abone sayısı 200 binin üzerinde olan elektronik haberleşme işletmecilerinin hizmetlerine ait aboneliklerin iptali bugünden itibaren e-Devlet üzerinden yapılabilecek.

24 SAAT İÇERİSİNDE ÜCRETLENDİRME DURDURULACAK

e-Devlet Kapısı'ndaki fesih başvurusunun ardından, 24 saat içinde hizmete ilişkin ücretlendirme, hizmet sağlayıcı tarafından durdurulacak.Böylece, sabit veya mobil telefon, internet ve kablo TV aboneleri, aboneliğini iptal ettirmek istediğinde, hizmet aldığı işletmeciye yazılı dilekçeyle başvurmak, faks çekmek gibi işlemlerle uğraşmadan "turkiye.gov.tr" adresi üzerinden abonelik iptal başvurusunu yapmış olacak.

BAYİLERE GİTME ZORUNLULUĞU SONA ERECEK

Abonelerin fesih başvurusu için dilekçe vermek amacıyla hizmet sağlayıcıların bayilerine gitme zorunluluğu, özellikle yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını döneminde vatandaşların sorun yaşamasına sebep oluyordu. Bu uygulama sayesinde aboneler, iptal taleplerini e-Devlet'ten insan teması olmadan yapabilecek.İşletmeciler, abonelerin nakil, devir, hat dondurma gibi talepleri mevcutken e-Devlet Kapısı üzerinden fesih başvurusu gelmesi halinde bu başvuruyu yerine getirmekle de yükümlü olacak.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Bumin
Bumin - 3 yıl Önce

Allah razı olsun,işte hizmetin daniskasi.İnternet abonelige gidiyorsun,saatlerce kuyruk, elektrik,şu,d.gaz da aynı.Form doldur,kimlik fotokopisi, ikamet şuraya imza at gibi insanlara tam bir işkence yapılıyordu, Elhamdülillah kurtulduk.Hele şu,internet ve spor kutusu abonelik iptali daha beter di.Birde şu ilk abonelik başvurusu da böyle olursa,işte degmen keyfine.İste buuuuu..

Orkun
Orkun - 3 yıl Önce

Bakıyorum da yıkıcı, bölücü, fettoşyan,gerol şov tarifesinden bir yorum yok.Yapmayin
böyle, adamların nutku tutuluyor, hiçbir şey yazamiyorlar.Bu kadarı da fazla!

SIRADAKİ HABER

banner137