Ağ Donatımı ve Avcılığı Kursu Başladı

Elazığ’da Uzatma Ağı Donatımı ve Avcılığı kursu açıldı. Balıkçılıkta kullanılan yıpranmış ve eskimiş ağların tamiri ile ağ maliyetlerinin azaltılmasını amaçlayan kurs 19 iş günü sürecek.

Ağ Donatımı ve Avcılığı Kursu Başladı

Elazığ Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, Halk Eğitim ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü ve Elazığ İŞKUR Müdürlüğü işbirliğiyle düzenlenen Uzatma Ağı Donatımı ve Avcılığı Kursu başladı.

21 kadın kursiyerin katılacağı eğitim 19 iş günü sürecek.

Kursiyerlere iş sağlığı ve güvenliği, ağ malzemeleri, ağ örme, ağ kesimi, uzatma ağı donatımı, uzatma ağları avcılığı konusunda 152 saat teorik ve uygulamalı eğitim verilecek.

KARAHAN: BU SEKTÖRÜ DE HEP BİRLİKTE GELİŞTİRMİŞ OLACAĞIZ

Tarım ve Orman İl Müdürü Turan Karahan, açılan kurs ile amacın balıkçılıkta kullanılan yıpranmış ve eskimiş ağların tamiri ile ağ maliyetlerinin düşürülmesi olduğunu söyleyerek, “Kaliteli ağların örülmesi, yapılması, imalatı ve bunların balıkçılık avcılığında kullanılmasına yönelik bir kursu sizlerle birlikte düzenlemiş olmamız sektöre ciddi bir katkı sunacaktır. Bizler bu kursumuzu en güzel şekilde dolu dolu geçirip bu avcılığın alt yapısını zenginleştirecek, su ürünleri geliştirecek hem ilimiz hem bölgemiz hem de ülke ekonomisine ciddi katkı sunacağımız bu sektörü de hep birlikte geliştirmiş olacağız. Özellikle bizle iş birliği yapıp bu kursa katıldığınız için çok teşekkür ediyorum. İnşallah kursları alacağınız eğitimle dolu dolu geçireceğiz” dedi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner109