Baskil ve Kovancılar’da 2 Kişiye Ayrı Ayrı 7 Bin 429 TL İdari Para Cezası

Elazığ İl Tarım ve Orman Müdürlüğü kaçak avlanmanın önüne geçmek için denetimlerine hız kesmeden devam ediyor. Bu kapsamda Baskil ve Kovancılar ’da 2 kişiye ayrı ayrı 7429 TL idari para cezası uygulandı.

Baskil ve Kovancılar’da 2 Kişiye Ayrı Ayrı 7 Bin 429 TL İdari Para Cezası

1 Nisan -  30 Haziran tarihleri arasında iç sularda yürütülen su ürünleri av yasağı kapsamında kontrol ekipleri tarafından yürütülen denetimler aralıksız devam ediyor.

Bu kapsamda Baskil ve Kovancılar ilçelerinde kaçak avlanan 2 şahsa 1380 sayılı su ürünleri kanunu gereğince ayrı ayrı 7429 TL idari para cezası uygulandı.

KILIÇ: KONTROL VE DENETİM HİZMETLERİMİZ KARARLILIKLA SÜRDÜRÜLECEK

Konuyla ilgili açıklama yapan İl Tarım ve Orman Müdürü Ali Kılıç, “12 Mayıs 2022 tarihinde Baskil ve Kovancılar ilçelerinde su ürünleri koruma ve kontrol ekipleri ile jandarma ortaklığında gerçekleştirilen yol kontrolünde takribi 1150 kg civarında sazangiller familyasına ait balık ele geçirildi. Bu kapsamda sorumlu olan 2 şahsa 1380 sayılı su ürünleri kanunu gereğince ayrı ayrı 7429 TL idari para cezası uygulandı. Veteriner Hekimler tarafından gerekli kontrolleri yapılan ve insan tüketimine uygun olmadığına karar verilen balıkların imhasının gerçekleştirilmiştir. Balıkçılarımız bilmelidir ki, yasak dönemde yapılan kaçak avlanmanın önüne geçmek için İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile kolluk kuvvetleri ekipleri yedi gün yirmi dört saat kontrol ve denetim hizmetlerimiz kararlılıkla sürdürülecek.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2022, 13:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner109

banner117