Ceviz Adası Projesi İle Fidan Dağıtıldı

Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından yürütülen ceviz adası projesi kapsamında üreticilere ceviz fidanı dağıtıldı.

Ceviz Adası Projesi İle Fidan Dağıtıldı

Merkezi Erzurum’da bulunan DAP merkezli ve aralarında Elazığ’ın da bulunduğu 14 ilde hibe desteklerine devam ediyor.

Elazığ Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından DAP’a yönelik hazırlanan ve kabul edilen Ceviz Adası projesi kapsamında üreticilere ceviz fidanı dağıtıldı.

Dağıtım törenine İl Tarım ve Orman Müdürü Turan KARAHAN, İl Müdür Yardımcısı Vedat ERGÜN, Şube Müdürleri, STK temsilcileri ve Çiftçiler katıldı.

KARAHAN: 40 BİN ADET BADEM FİDANIN DAĞITIMIYLA İLGİLİ PROJEMİZ KABUL GÖRDÜ

Tarım ve Orman Müdürü Turan Karahan, “Merkezi Erzurum’da bulunan DAP Merkezli 14 ili kapsayan idare dönem dönem hibe destekleri sunuyor. 14 ilden biriside Elazığ ilimizdir. 2019 yılı Bitkisel Üretimi Geliştirme projesi kapsamında hazırlayıp DSP idaresine sunduğumuz birçok projeden iki tanesi kabul gördü. Bunlardan birisi fidanını dağıtacağımız fernor ceviz çeşidinden 1 milyon 900 bin liralık yatırımla 40 tane çiftçimize 400 dekar alanda etrafının çevrilmesi, dikimlerin gerçekleşmesi, damlama sulama sistemleriyle birlikte %75 oranındaki hibeyle kabul gören projemizin fidanlarını dağıtıyoruz. 2. projemiz başta Ağın ilçemiz olmak üzere çok ciddi manada binlerce dekarla ifade edilecek badem adaları oluştu. İlimizin Badem üretimini arttırmak için yine 300 bin liralık projeyle 40 bin adet badem fidanın dağıtımıyla ilgili projemiz kabul gördü” dedi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
EL_AZİZ
EL_AZİZ - 3 yıl Önce

Tarım ve Orman Müdürümüz Turan Karahan RABBİM senden razı olsun güzel hizmetlerinizi farklı makam ve mevkilerde güzel elazığımıza yapmanız dileğiyle ALLAH yar ve yardımcınız olsun

SIRADAKİ HABER

banner109