Elazığ Acil Sağlık Hizmetleri Filosuna 4 Yeni Ambulans

İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı 112 Acil Sağlık Hizmetleri filosunu güçlendirmek üzere Sağlık Bakanlığı tarafından Elazığ’a gönderilen 4 adet 4x4 tam donanımlı ambulanslar teslim alınarak, hizmete sunuldu.

Elazığ Acil Sağlık Hizmetleri Filosuna 4 Yeni Ambulans

Geçtiğimiz günlerde gönderilen 4 adet ambulansa ilave olarak yeni gönderilen 4 adet 4x4 ambulans ile acil sağlık hizmetlerin filosu daha da güçlendi. Böylece son iki ayda gelen 8 adet ambulans ile il genelinde hizmet veren ambulans sayısı 71’e yükseldi.

MÜDÜR POLAT: BU AMBULANSLARIMIZLA İL VE İLÇELERİMİZİN EN ÜCRA KÖŞELERİNE ULAŞABİLİYORUZ

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Cahit POLAT “ Elazığ 112 acil sağlık hizmetlerimiz hem kent ortamında hem de kırsal vakalarda sağlık bakanlığının belirtmiş olduğu kriter ve ortalamanın üzerindeki bir sürede hastalara ulaşabilmektedir. İçinde bulunduğumuz kış şartları dikkate alındığında ilimize gönderilen ve hepsi 4x4 olan tam donanımlı ambulanslar acil sağlık hizmetleri filomuzu güç katmıştır. Filomuzda yeni doğan, çok sedyeyi, paletli ve 4x4 olmak üzere ambulans sayımız 71’e yükseldi. Bu ambulanslarımızla il ve ilçelerimizin en ücra köşelerine ulaşabiliyoruz.

Bunların yanında en zor kış mevsimi koşullarında kullanılmak üzere 112 filomuz bünyesinde 5 adet paletli ambulansımız mevcuttur. Kar ve tipiden dolayı yolları kapalı bulunan köylere ulaşabiliyoruz. Dün kar ve tipiden dolayı yolu kapalı bulunan Palu ilçemize bağlı Tarhana köyünden gelen acil yardım çağrısı üzerine Paletli Ambulans ekibimiz çok kısa bir sürede köye intikal ederek, 14 yaşındaki hastamızı en yakın sağlık kuruluşuna ulaştırdık.

Elazığ 112 acil sağlık hizmetleri olarak her türlü tedbirimizi almış bulunmaktayız. Bu yeni ambulanslarımızda il genelindeki birçok noktada bulunan 112 istasyonlarda kullanılacaktır. Ambulansların ilimize tahsis edilmesinde başta sağlık bakanımız olmak üzere emeği geçen herkese çok teşekkür ederim” dedi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Vaayyy
Vaayyy - 2 yıl Önce

Haber bulamayınca demekki.. Ben de 1 kutu sıvı yağ aldım fişini göndereyim haber değeri var bence

SIRADAKİ HABER

banner109