Elazığ'da İki Ayda "Yasaklı Irk" 150 Köpek Koruma Altına Alındı

Elazığ'da 2 ay içerisinde "yasaklı ırklar" arasında yer alan köpeklere yönelik çalışmalar kapmasında sokağa terk edilen ya da sahipleri tarafından ekiplere teslim edilen 150 civarında köpek koruma altına alındı

Elazığ'da İki Ayda "Yasaklı Irk" 150 Köpek Koruma Altına Alındı

İl Emniyet Müdürlüğü Doğa ve Hayvanları Koruma Büro Amirliği Hayvan Durum İzleme (HAYDİ) ve Elazığ Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri son 2 ayda sokağa terk edilen ya da sahipleri tarafından teslim edilen yasaklı ırk 150 civarında köpeği Elazığ Belediyesi Sokak Hayvanları Geçici Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezinde koruma altına aldı.

Yasaklı ırkların kayda alınma sürecinin son gününde gelen ihbarları değerlendirilen ekipler, Mustafa Paşa Mahallesi ile Elazığ-Pertek yolunda sokağa terk edilen 2 köpeği daha hayvan barınağına götürdü.

Mustafa Paşa Mahallesi'nde gördüğü pitbull cinsi köpeği polis ekiplerine ihbar eden Orhan Yıldırım, eve gittiği esnada başıboş dolaşan pitbullu gördüğünü, özellikle çocuklara zarar verebileceği kaygısıyla HAYDİ ekibine haber verdiğini belirtti.

Hayvanın sahibi tarafından sokağa terk edildiğini düşündüğünü ifade eden Yıldırım, "Yazık günah yani bu şekilde sokağa atılması hiç hoş değil" dedi.

Elazığ-Pertek yolunda gördüğü pitbullu HAYDİ ekibine ihbar eden Sıtkı Ataşcı da sokağa terk edilmiş hayvanı sabah iş yerine geldiğinde fark ettiği aktararak, "Birine zarar verir belki diye düşündüm, o yüzden polis ekiplerini aradım." diye konuştu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Selli
Selli - 1 hafta Önce

Allah vere bu yasaklı köpeklerin bir tanesi o hayvan hastenesi ve bakım merkezinin olduğu köyde görüle. Siz ozaman olacakları seyredin.

Burak
Burak - 1 hafta Önce

Umarım bu hayvanlara düzgün şekilde bakılır sahipleri gibi bakabileceklerini sanmıyorum ama bu hayvanları vahşileştirenlere bu duruma sokanlara yazıklar olsun. Günah o canlılarada boğazım düğümlendi bakışını görünce :(

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109