Elazığ’da Covid-19 Aşı Bilgilendirme Masası Kuruldu

Elazığ İl Sağlık Müdürlüğü’nde covid-19 aşı bilgilendirme masası kuruldu. Elazığ’da Vatandaşlar 0424 606 27 90 telefonu arayarak bilgi alabilecekler.

Elazığ’da Covid-19 Aşı Bilgilendirme Masası Kuruldu

Türkiye genelinde olduğu gibi Elazığ’da da aşılama çalışmaları başladı.

Elazığ İl Sağlık Müdürlüğü de covid-19 aşı bilgilendirme masası kurarak vatandaşları merak edilenler hakkında bilgilendirmeye başladı.

“AŞILAMA PROGRAMIMIZ BAŞLADI”

Sağlık İl Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, “Tüm ülkede olduğu gibi ilimizde başlatılan Covid-19 Aşılma programı hakkında vatandaşlarımızdan gelen yoğun soru ve bilgi talebi üzerine İl Sağlık Müdürlüğümüz tarafından “ Covid -19 Aşısı Bilgilendirme Masası” kuruldu. Bilindiği üzere ilimizde 14.01.2021 tarihinde aşılama programının birinci adımı sağlık çalışanlarına yönelik, birinci aşamanın 2.adımında ise 19.01.2021 tarihi itibari ile Huzurevi, engelli ve Bakım Merkezlerinde kalanlar ve bunların bakımından sorumlu çalışanlar ile 90 yaş üstü vatandaşlarımızı kapsayacak şekilde başlatılmıştı”

“YAPILMASI GEREKENLER HAKKINDA HER TÜRLÜ SORUYU RAHATLIKLA SORABİLECEKLERDİR”

COVİD-19 aşısı ile ilgili tüm soruları cevaplandırmak üzere il sağlık müdürlüğümüze gelen yoğun bilgilendirme talebi üzerine Müdürlüğümüz tarafından  yapılan düzenleme ile 0 424 606 27 90 telefon numarasından oluşan COVİD-19 Aşı Bilgilendirme Masası kurulmuştur. Vatandaşlarımız, 0 424 606 27 90 telefon numarasından oluşan çağrı karşılayıcı masasındaki görevlilerimize aşı uygulama takvimi, kapsamı, kimlerin aşı olabileceği, aşı öncesi ve sonrası yapılması gerekenler hakkında her türlü soruyu rahatlıkla sorabileceklerdir. Halkımızın aşı takvim sürecine ve pandemiden korunmak için maske, mesafe ve hijyene gerekli hassasiyeti göstereceklerinden emin olarak, tüm vatandaşlarımıza sağlıklı günler dileriz” denildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103