Kent-Köy’e Vatandaşlardan Yoğun İlgi

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nın seçim vaatleri arasında yer alan ve Çaydaçıra Mahallesi’ne önemli bir prestij kazandıran projesi daha hayata geçti.

Kent-Köy’e Vatandaşlardan Yoğun İlgi

Vatandaşların rahat, huzurlu, keyifli ve güvenli vakit geçirebilecekleri ve çocukların doğal yaşamı tanıma fırsatı bulacağı Kent-Köy projesi tamamlandı.

Çaydaçıra Mahallesi TOKİ 1. Etap konutları arkasındaki alanda toplam 45 bin 211 metrekare alan üzerine inşa edilen ve köy yaşamı donatılarının yer aldığı Kent-Köy, vatandaşlar ve çocuklar tarafından yoğun ilgi görüyor.

Şehrin batısında hizmete sunulan, köy yaşamıyla kent yaşamının kompozisyonundan oluşan Kent-Köy’ü ziyaret eden Başkan Şerifoğulları, alanda vakit geçiren vatandaşlar ve çocuklarla bir araya gelerek sohbet etti.

BAŞKAN ŞERİFOĞULLARI: KENT-KÖY ŞEHRİMİZE HAYIRLI OLSUN

Kent-Köy’ün Elazığ adına önemli bir proje olduğunu belirten Başkan Şahin Şerifoğulları; “Söz verdiğimiz gibi şehrimize değer katacak projelerimizi bir bir hayata geçiriyoruz. Daha yaşanabilir bir Elazığ için  durmadan, yorulmadan çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Çocuklarımızı şehrin merkezinde doğayla buluşturacağımız, onlara doğal yaşamı tanıma ve yaşama olanağı kazandırdığımız "Kent-Köy Yaşam Alanı” projemizi tamamlayarak hizmete sunduk. Çaydaçıra Mahallemizde hayata geçirdiğimiz projemizle birlikte vatandaşlarımızı şehrin batısında yeni bir sosyal yaşam alanına kavuşturduk. Çocuklarımızın köy yaşamını tanıması açısından çok önemli bir projeyi hizmete sunmanın mutluluğunu yaşıyoruz.  Önümüzdeki günlerde açılışını gerçekleştireceğimiz Kent-Köy’ün şehrimize hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum.” dedi.

Vatandaşlar ise aileleri ve il dışından gelen misafirleri ile kaliteli vakit geçirecekleri ve nefes alabilecekleri, şehrin yorgunluğunu bir nebze de atabilecekleri yeşil bir alana kavuştukları için Başkan Şerifoğulları’na teşekkür etti.

Siirt’ten geldiğini söyleyen bir vatandaş parka olan hayranlığını gizleyemeyerek Başkan Şerifoğulları’na; “Sizi tebrik ediyorum Başkanım. Ben Siirt’ten geldim. Bu akşam burayı gördüm ve çok beğendim. Elinize sağlık. Başarılarınızın devamını diliyorum inşallah.” ifadelerini kullandı.

“STRES ATMAK İÇİN BURAYA GELDİK”

Hayata geçirdiği projelerle şehre değer ve vizyon katan Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’na teşekkür eden vatandaşlardan biri ise “Bu mahallede oturuyoruz. İş yoğunluğundan sonra biraz stres atmak için buraya geldik. Parkımızdan çok memnunuz.” dedi.

“BELEDİYEMİZ SAYESİNDE NEFES ALIYORUZ”

Parkı hem sabah hem de akşam çok amaçlı bir şekilde kullandıklarını söyleyen bir başka vatandaş ise, “Buralar çok güzel oldu. Bu parkı sabah yürüyüş yapmak için kullanıyoruz. Akşamda çocuklarımızı alıp gelip çay içiyoruz. Emeği geçen herkese teşekkür ederiz.” diye konuştu.

KENT-KÖY’DE NELER VAR?

Toplam 45.211 metrekare alan üzerinde hayata geçirilen Kent-Köy projesi, 42 bin metrekarelik bitkisel peyzaj alanı, 3 bin metrekarelik yapısal peyzaj alanı, 527 metrekarelik yapı alanı şeklinde tasarlandı.

Köy yaşamının şekillendiği etrafı kanal ile çevrelenen ada üzerinde, köy meydanı, köy kahvesi, organik ürünler satış marketi, mescit, köy çeşmesi, su kuyusu, yel değirmeni, su değirmeni, küçük ölçekli çiftlik, meyve bahçesi ve aromatik bitki bahçesi yer alıyor.

Adanın kuzeyinde hayvancılık, güneyinde ise tarımsal faaliyetlere yer verildi.

Adanın etrafındaki bölümlerde ise kent yaşamının birer parçası olarak eğlenme, dinlenme ve sportif faaliyetlere olanak sağlayan 465 metre uzunluğunda gezinti yolu, 780 metre uzunluğunda koşu parkuru, 75 metre uzunluğunda panoramik köprü ve 795 metre uzunluğunda bisiklet yolu, köprü, iskeleler ile oturma üniteleri yer alıyor. Ayrıca kent meydanında vatandaşların Kent-Köy yaşam alanını tamamen seyredebileceği seyir terası bulunmaktadır.

Türk tarihindeki dört önemli dönem olan, Orhun, Selçuklu, Osmanlı ve Cumhuriyet dönemlerini temsil eden dört ana giriş kapısının yer aldığı yaşam alanında, ziyaretçiler için ise 100 araçlık otopark alanı oluşturuldu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Anonim
Anonim - 6 ay Önce

Tamam güzel ama abartmayın o kadar da

DARALTACAK YOL ARAMAYA ÇIKMIŞTIR KESİN
DARALTACAK YOL ARAMAYA ÇIKMIŞTIR KESİN @Anonim - 6 ay Önce

MAHALEYE DARALTACAK YOL ARAMAYA ÇIKMIŞTIR. ADAM YOLLARI DARALTMAYA YEMİN ETMİŞ SANKİ. EN KÖTÜSÜ DENİLEN MÜCO BİLE 3X3 TEN AŞAĞI YOL YAPMADI HİÇ. BU BAŞKAN 40 BİN KİŞİNİN YAŞAYACAĞI TOKİNİN YOLUNU BİLE 1.5X1.5 YAPIYOR. MERKEZ MAHALELERİ REZİLLİKLERİNİ YAZMIYORUM BİLE DAHA....

Bitmiş memleket
Bitmiş memleket - 6 ay Önce

Bitirdiniz 20 senede memleketi...yükünü tutan, çalan ver elini istkamet batıya, güneye..

Ss
Ss - 6 ay Önce

Sadece boş para harcama olmus bence begenmedim boşa masraf yani

Sizden Allah baş gele
Sizden Allah baş gele @Ss - 6 ay Önce

Ulan yaparlar boş masraf , yapmasalar elaziğa çivimiiiiii çahiliiiii sahapsuzzzz elazıığğ bir prk bie yokkkk yeşil alan yokkkkk diye zırlarsınız ama boş gezen yatan elini otobüsten sallayıp yalakalik yapanlara varolllll diye şakşak yaoarsınız. Valla size güvenip hizmet yapmıyor baskanımız oda sizin gibi sonradan sehrimiz işgal edenleri gözü gibi taniyor .ne önuzden ne arkazdan gidilmeyecegini çoook iyi biliyorda işte bizler icin yapıyor nankör olmayan kıymet bilenler için yapıyor .sizin ne önünüzden ne arkanızdan gidilir önden gideni dişlersiz arakada kalana fıncik atarsız

daraltacak yol aramaya çıkmıştır
daraltacak yol aramaya çıkmıştır - 6 ay Önce

MAHALEYE DARALTACAK YOL ARAMAYA ÇIKMIŞTIR. ADAM YOLLARI DARALTMAYA YEMİN ETMİŞ SANKİ. EN KÖTÜSÜ DENİLEN MÜCO BİLE 3X3 TEN AŞAĞI YOL YAPMADI HİÇ. BU BAŞKAN 40 BİN KİŞİNİN YAŞAYACAĞI TOKİNİN YOLUNU BİLE 1.5X1.5 YAPIYOR. MERKEZ MAHALELERİ REZİLLİKLERİNİ YAZMIYORUM BİLE DAHA....

.
. - 6 ay Önce

1.etap ile park arasındaki 25 metrelik imar yoluna ne oldu? Parka mı eklendi? Ortada yol yok. Şehrin geleceğini yok etmeyin.

Abdullahpaşa düşmanı aç gözlü mal düşmanı seni...
Abdullahpaşa düşmanı aç gözlü mal düşmanı seni... @. - 6 ay Önce

Milletin şahsına değil, milletin mağduriyetine verilen hiç bir malda senin hakkın yoktur ve millete helaldir...gidip rsikli alan içinde ev alacaksın ben almayacam benim hakkım olmayacak bunda...senin hakkın olacak öylemi....sen Kuran ı tersten mi okuyorsun haaa....boş mezarcı git şahsa prşkeşçekilenlerin hesabını sor yüreğin yetiyorsa, yürek olsa bunları demezsin ....Allah senin gibi pis gözlülerden arındırsın....millet düşmanısın sennn....Milletin malına göz dikmişsin.....senden bir halt olmaz....

Fetöde senin gibi beddua ediyordu...
Fetöde senin gibi beddua ediyordu... @. - 6 ay Önce

Allah senin belanı vermiş, aç gözlü seni, ulan yalaka sen bir b..k bilmeden sallıyorsun......senin içinde hakkım var dediğinde hiç bir hakkın yok....o arsaları devlet söz verdi....gel değişek değşmeyen namertir...Allah senin canan ateş düşüre bedeuacı pis gözlü cingene seni...

Alamayacaksiz haram ola canızdan çıka
Alamayacaksiz haram ola canızdan çıka @. - 6 ay Önce

Ulan haramın dibini isteyip hala utanmayan şerefini sorgulasın canizdan cika bizim vergimizin arsalarini kul hakki olarak helal etmiyoruz .bundan sinra basiniza geleceklerden bu bedsualari sorumlu tutun yola cikarken bile dikkat esin arabasi var kazasi belası var haksız aldiginiz 1 lira canizdan çıksın .birde milletin malı demis pis hırsiz ulan biz de milletiz bizde o arsada hak sahibiyiz yemiyesiz . Utanmadana millete hınizr munafik diyor ama yaotigi ermeni yaomaz kul hakkı yiyor

Alacağız ulan o arsaları
Alacağız ulan o arsaları @. - 6 ay Önce

Milletin malıdır millete gidecek...senin gibi aç gözlü pis nefesller ulumaya devam etsin...münafık seni hınzır

Millet düşmanı aç sefil
Millet düşmanı aç sefil @. - 6 ay Önce

Aç sefil seni...lagım ağızlı...Allah sana hidayet nasip etmemiş..

Sendemi arsa istisin
Sendemi arsa istisin @. - 6 ay Önce

Yoksa abdullah paşanın arsa dilenciler gibi birak parkı yeşil alanı bize arsayı 1 liraya mı ver siye işi dinden dinayetten kitaptanmı dem vuracaksın ? Aöz agızdan bir kere çikar Allah sözunden doneni sevmez bos arsaları bize ver diye ahkam kesen dilenci gurubu gelir agzindan salyaları aka aka yırtınmaya . Ama bir sey demim elemi yırtılasız o arsaları satsazda dikiş tutmayasız


SIRADAKİ HABER

banner103

banner109