Okul Cami Buluşmaları Düzenlendi

Şehit Hüseyin Göral İmam Hatip Ortaokulu “Çocuklara namaz ibadetinin önemini anlatmak ve namaz alışkanlığı kazandırmak” amacıyla okul cami buluşması gerçekleştirdi.

Okul Cami Buluşmaları Düzenlendi

Din Öğretimi Genel Müdürlüğü bünyesinde yapılan "Vakti Kuşanmak" Adlı Proje Kapsamında Şehit Hüseyin Göral İmam Hatip Ortaokulu okul cami buluşması gerçekleştirdi.

Meslek Dersleri Öğretmenlerinin Koordinatörlüğünde çocuklara namaz ibadetinin önemini anlatmak ve namaz alışkanlığı kazandırmak amacıyla gerçekleştirilen programda öğrenciler, İmamı Azam Camisi’nde buluştu.

BAY: CAMİDE KILINAN NAMAZ YALNIZ BAŞINA KILINAN NAMAZDAN 27 DERECE DAHA FAZİLETLİDİR

İmam-I Azam Camii İmam Hatibi Şinasi Bay, “Cami toplumumuzda merkezdir. Yani dini değerler konusunda günde 5 vakit minarelerimizden yükselen ezan sesleriyle camilerimize davet olur, namaza davet olur. Sizlerde bugün burada bizlerle birlikte inşallah namazlarınızı eda ettiniz. Camide kılınan namaz yalnız başına kılınan namazdan 27 derece daha faziletlidir” ifadelerini kullandı.

YILDIRIM: İLK DEFA GERÇEKLEŞTİRİYORUZ

Şehit Hüseyin Göral İmam Hatip Ortaokulu Okul Müdürü Zülfü Yıldırım, “Bu akşam cami ve okul buluşmasını ilk defa gerçekleştiriyoruz okulumuzca. Okulumuz Ataşehir Mahallesi’nde eski Emniyet Müdürlüğü binasının orda hizmet vermektedir. Şu anda yaklaşık 4 yıl oldu. İnşallah sizleri de okulumuzu tanımak isteyenleri de okulumuza bekleriz. Okulumuzun üst katında bir uygulama mescidimiz de vardır” şeklinde konuştu.

BAHŞİ: BU İNŞALLAH DEVAM EDECEK

Eğitim Bir Sen Elazığ 1 Nolu Şube Başkanı İbrahim Bahşi, “Bu cami dile gelse bu mabet dile gelse en çok mutlu olduğu günlerden birini yaşamıştır. Bu inşallah devam edecek. Çocuklarımız bu yaşta inşallah namaza alışacaklar. Okul cami buluşmasıyla bu etkinlikler devam edecek. Ben emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Sevgili öğrencileri kutluyorum. Allah’a emanet ediyorum sizi. Basın mensuplarımıza, İmam-ı Azam Camimizin çok değerli imam hatibine, kayyımına ve dernek başkanımıza da ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109