Şehir Hastanesine İkinci PCR Cihazı Kuruldu

Ülke genelinde olduğu gibi ilimizde de sürdürülen Covid-19 salgını ile mücadele kapsamında hastanemizde PCR (Polimeraz Zincir Reaksiyonu) tanı laboratuvarı Eylül 2020 tarihinde kurularak hizmete açılmıştı. Açıldığı günden itibaren yaklaşık 50 binin üzerinde test yapılan Covid-19 tanı laboratuvarımız, Covid-19 tanısı konulan hastaların tedavi sürecinin etkin bir şekilde işletilmesine büyük katkı sunmuştur.

Şehir Hastanesine İkinci PCR Cihazı Kuruldu

Hastanemize Başhekim olarak atanan Prof.Dr. Erol KELEŞ’in görevi devralmasının ardından, hastanemiz yönetimi tarafından uygulamaya konulan ilk çalışmalardan biri olarak, hastanemiz PCR laboratuvarına ikinci bir cihaz kurularak hizmete açıldı. Laboratuvarımıza kurulan ikinci cihaz sayesinde, tek bir cihaz bulunmasından kaynaklı sorunların önüne geçilebilecek.

Tüm güvenlik prosedürlerinin uygulandığı laboratuvarımızda, gelen numuneler önce hasta kabul işleminden geçirilerek tasnif ediliyor. Güvenlikli kabinlerde Laboratuvar Teknisyenleri tarafından işleme tabi tutulan numuneler cihaza yüklenerek analiz ediliyor. Mikrobiyoloji Uzmanları tarafından değerlendirilen analiz sonuçları sisteme aktarılarak işlem tamamlanıyor. Laboratuvarımız 24 saat esasıyla çalışmaktadır.

PCR laboratuvarında incelemelerde bulunan Başhekimimiz Prof.Dr.Erol KELEŞ, laboratuvarımıza kurulan ikinci cihazla tek cihaz bulunmasından kaynaklı sorunların önüne geçilebileceğini belirterek, bu süreçte büyük destekleri olan Sağlık Bakanlığına ve İl Sağlık Müdürlüğüne şükranlarını iletti

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103

banner109