Ziraat Odası’ndan Yeni Araçlar

Elazığ Ziraat Odası Başkanlığı tarafından yeni alınan tarım aletleri, düzenlenen törenle çiftçilerin hizmetine sunuldu.

Ziraat Odası’ndan Yeni Araçlar

Elazığ Ziraat Odası tarafından kepçe, gübre serpme ve taş toplama aletleri alındı. Alınan tarım aletleri, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü bahçesinde düzenlenen törenle hizmete girdi.

Törene; Türkiye Ziraat Odaları Birliği Yönetim Kurulu ütesi Bekir Şinasi Özdemir, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdür Vekili Vedat Ergün ve çiftçiler katıldı.

“ÇİFTÇİLERE HER TÜRLÜ DESTEĞİ SAĞLAMAYA ÇALIŞIYORUZ”

Elazığ Ziraat Odası Başkanı İbrahim Hacıoğulları, amaçlarının çiftçiye ve çiftçiliğe hizmet etmek olduğunu belirterek; Bu amaç doğrultusunda odamız olarak gelişen teknoloji ile birlikte makine ve ekipmanların tarım için öneminin farkındayız. Bu sebeple de çiftçilerimize hizmet adına bugüne kadar odamız; selektör, taş toplama, gübre dağıtma, traktör ve kepçe alarak hizmete devam ediyoruz. Biz Elazığ Ziraat odası olarak çiftçilere her türlü desteği sağlamaya çalışıyoruz” diye konuştu.

İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdür vekili Vedat Ergün, Zirat odalarının diğer meslek kuruluşları gibi önemli olduğunu belirterek, “Çiftçilikle uğraşanların yasal kuruluşu olan ziraat odaları da diğer meslek kuruluşları gibi hukuki dayanaklarını anayasadan alan kamu kurumu niteliğindeki mesleki kuruluşlardır. Bu bağlamda kurulan Elazığ Ziraat Odamız merkez ilçe, Kovancılar, Sivrice, Baskil gibi ilçelerimizde faaliyet göstermekteyiz ”dedi.

DÜNYADA SAVAŞ OLACAKSA GIDA YÜZÜNDEN OLACAKTIR”

Türkiye Ziraat Odaları birliği yönetim kurulu üyesi Bekir Şinasi Özdemir, “Çiftçi eğitimi yaparken de tarımda çiftçiyle teknik birimlerle ziraat mühendisleriyle, veterinerlerle buluşturuyoruz. Tecrübe ile teknik bilgiyi bir araya getiriyoruz, ürünleri daha bir kaliteli hale getirme amacındayız. Dünyanın en önemli sektörlerinden biri. Dünyada savaş olacaksa gıda yüzünden olacaktır. Gıda çok çok önemlidir. Vazgeçilmezdir. Eğitimlere araç gereç alımına ziraat odası olarak çok önem veriyoruz ”ifadelerini kullandı..

Konuşmaların ardından  Ziraat Bankası Bölge Başkanı Oktay Karademir, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık  Müdür vekili Vedat Ergün, Ziraat Bankası Merkez Şube Müdürü Zeki Bal ve çiftçiler Mehmet Ayaz ve Fatih Ahmed Aykaç’a plaket verildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103