Cumhurbaşkanlığı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Eşi Emine Erdoğan’ın himayelerinde Kültür ve Turizm Bakanlığının desteği ile kutlanan Türk Mutfağı Haftası dolayısıyla, Elazığ Belediyesi, Elazığ Valiliği ve Elazığ İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından Harput Mahallesi'nde program düzenlendi.

Kurulan stantlarda Harput köfte, sırın, orcik, badem şekeri, Ağın leblebisi başta olmak üzere yöresel lezzetler tanıtıldı.

Elazığ Valisi Ömer Toraman, Elazığ Belediye Başkan Yardımcısı Nazif Bilginoğlu ve beraberindekiler stantları gezdi.

Vatandaşlar da yöresel yemeklerin tadımını yaptı.

Erfğ Dd(2)

TORAMAN: “ELAZIĞ MUTFAĞI EN ZENGİN İLLERDEN BİR TANESİDİR”

Programda konuşan Vali Toraman, ''Elazığ Anadolu’da mutfağı en zengin illerden bir tanesidir. Elazığ, çok eski zamandan günümüze kadar kuşaktan kuşağa aktarılarak günümüze kadar intikal etmiş kendine has pek çok yemek çeşidine sahip bir il. Bu manada hem Türk mutfağı içerisinde önemli bir yer tutuyor hem de bölgesinde önemli yüksek sayıda bir çeşide sahip bir il durumunda” dedi.

Demirci: İsrail’i Bir Kez Daha Lanetliyoruz Demirci: İsrail’i Bir Kez Daha Lanetliyoruz

BİLGİNOĞLU: “ELAZIĞ MUTFAĞINI TANITMAYA GAYRET EDİYORUZ”

Elazığ Belediye Başkan Yardımcısı Nazif Bilginoğlu ise, ''21-27 Mayıs Türk mutfağının tüm Türkiye’de tanıtılması, bir anlamda insanlarımıza anlatılması için Harput’ta Sara Hatun Meydanı’nda tanıtımını yapıyoruz. Elazığ Valiliği ve Elazığ Belediyesi iş birliğinde İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile birlikte sivil toplum örgütlerinin de katılımıyla bu anlamda Elazığ mutfağını Türk mutfağı içerisinde tanıtmaya gayret ediyoruz. Osmanlı’dan bugüne kadar gelen bu lezzet kervanını şu anda da Elazığ gastronomisi ile insanlarımıza sunmuş olduk” diye konuştu.

Erfğ (1)

Editör: Batuhan Baskal