Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Bakan Yardımcıları atamaları Resmi Gazete’de yayımlandı.

Yapılan yeni atamalarda; 2015 yılından beri Milli Savunma Bakan Yardımcılığı görevini yürüten Elazığlı Hemşehrimiz Şuay Alpay yeniden Milli Savunma Bakan Yardımcılığı görevine atandı.

HEMŞEHRİMİZ ŞUAY ALPAY İLE DEVAM KARARI VERİLDİ

Resmi Gazete’de yayımlanan kararname ile uzun yıllardır Milli Savunma Bakan Yardımcılığı görevini sürdüren Şuay Alpay yeniden bakan yardımcılığı görevine atandı.

Kanal Fırat Medya Grubu olarak yeniden Milli Savunma Bakan Yardımcılığı görevine atanan hemşehrimiz Şuay Alpay’a görevinde başarılar diliyoruz.

Elazığ’da Ev Yangını Elazığ’da Ev Yangını

ŞUAY ALPAY KİMDİR?

1960 yılında Elazığ’da doğan Alpay, 1985 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. 1986-1988 yıllarında Van Hakimliği görevinde bulunmasının ardından 1991 yılına kadar Ceza ve Hukuk Mahkemelerinde görev yaptı. 1992 yılından itibaren serbest avukat olarak çalıştı. Sivil toplum kuruluşlarında kuruculuk ve yöneticilik görevlerinde bulundu.

24 ve 25’inci dönem Elazığ Milletvekili olarak görev yapan Şuay Alpay, Milletvekilliği dönemlerinde, Anayasa Komisyonu ve Adalet Komisyonu Üyeliği, Türkiye Kamerun Dostluk Grubu Başkanlığı, Türkiye Azerbaycan Dostluk Grubu Başkan Vekilliği, Yasadışı Dinlemeleri Araştırma Hukuk Alt Komisyonu Başkanlığı görevlerini üstlendi. AK Parti Genel Merkez MKYK’ da görev yaptı. Aynı dönemde Yerel Yönetimler Başkan Yardımcılığı görevini yürüttü. 30 Aralık 2015 tarihinde 2015/684 sayılı karar ile Milli Savunma Bakan Yardımcısı olarak atanan Şuay Alpay, görevini halen sürdürmektedir.

10 Haziran 2020 tarihi itibariyle TUSAŞ – Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevini yürütmeye devam ediyor.

Şuay Alpay evli ve 3 çocuk babasıdır.

Editör: Haber Merkezi