Milletvekili Nazırlı ve Işıkver’in İç İşleri Bakanı Ali Yerlikaya’ya ziyaret etti.

Ziyaretin ardından Milletvekili Işıkver Maden’de yıkımların durduğunu ve geniş kapsamlı toplantı kararı alındığını duyurdu.

MHP Elazığ Milletvekili Semih Işıkver’den Turizm Elçisi Önerisi MHP Elazığ Milletvekili Semih Işıkver’den Turizm Elçisi Önerisi

Milliyetçi Hareket Partisi Elazığ Milletvekili Semih Işıkver’in ziyaret sonrası vermiş olduğu bilgide, “Maden ilçemizde kamuoyunun yakından bildiği gibi doğal olmayan heyelan riski nedeniyle 500 civarında mesken ve işyeri için yıkım kararı alınmış ve süreç başlatılmıştı. Madende vatandaşlarımıza ev ve işyeri tahsisi yapılmaksızın başlatılan bu yıkım süreci çok ciddi mağduriyetlere neden olmuş ve Madenli vatandaşlarımız acil bir çözüm üretmemiz hususunda bizlerden destek taleplerinde bulunmuştu. Bugün AK Parti Elazığ Milletvekilimiz Mahmut Rıdvan Nazırlı ile birlikte Bakanımız Ali Yerlikaya ile bir araya gelerek konuyu detayları ile istişare etme imkanımız oldu. Öncelikle Kurban Bayramı arifesinde yıkımlar durdurulmuştur. Bayram sonrasında ise İçişleri Bakanımız ve Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımızla birlikte Bakan Yardımcılarımız, Genel Müdürlerimiz  ile birlikte ilgili tüm kurumlar ve tarafların da katılımı ile sürecin yeniden değerlendirilerek Maden İlçemizle ilgili tarihi öneme sahip bir toplantının organize edilmesi kararlaştırılmıştır. Bakanımıza Maden İlçemizde yaşanan sorunun çözümü hususunda göstermiş olduğu hassasiyet için şahsım ve tüm Madenli vatandaşlarımız adına teşekkürlerimi arz ediyorum. Yine konuya başından beri çok ciddi bir şekilde çözüm arayışında olan n Mahmut Rıdvan Nazırlı Vekilime de teşekkür ediyor, sürecin Maden ilçemiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum” ifadelerinde bulundu.

 Whatsapp Image 2024 06 11 At 19.33.07

Editör: Yakup Uğur