İl Sağlık Müdürlüğü’nden “14 Mart Dünya Böbrek Günü” Etkinliği

14 Mart Dünya Böbrek Günü kapsamında böbrek sağlığı konusunda toplum bilincini arttırmak, kronik böbrek hastalığında erken tanının önemini vurgulamak ve kamuoyunu bilgilendirmek Elazığ İl Sağlık Müdürlüğü tarafından bir etkinlik düzenlendi.

İl Sağlık Müdürlüğü’nden “14 Mart Dünya Böbrek Günü” Etkinliği

14 Mart Dünya Böbrek Günü münasebetiyle Elazığ İl Sağlık Müdürlüğünde etkinlik düzenlendi.

14.03.2019 Perşembe günü Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı’na bağlı Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat, Kronik Durumlar birimleri tarafından Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi’nde düzenlenen etkinliğe; Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Abdulkadir Kantarcıoğlu, Başkan Yardımcısı Uzm. Dr. Ali Atar, hastane idarecileri ve çalışanlar katıldı.

10 - 14 Mart Dünya Tuza Dikkat Haftası ve 14 Mart Dünya Böbrek Günü’ne dikkat çekmek amacıyla düzenlenen etkinlik çerçevesinde Fethi Sekin Şehir Hastanesi Hemodiyaliz servisi önünde ve poliklinik girişinde stant açılarak, vatandaşlara dağıtılan broşürler eşliğinde tuz kullanımı ve böbrek hastalıkları hakkında çeşitli bilgiler verildi.

Daha sonra idareciler ve çalışanlar tarafından Diyaliz Servisi’ndeki hastalar tek tek ziyaret edilerek, geçmiş olsun dileklerinde bulunuldu.

14 Mart Dünya Böbrek Günü’ne dikkat çekmek ve etkin bir farkındalık oluşturmak üzere “Herkes İçin Böbrek Sağlığı” temasıyla düzenlenen etkinliğimiz gün boyu devam etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103