Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kongre Konuşması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti 3. Olağanüstü Kongresi'nde partililere sesleniyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kongre Konuşması

“ERDOĞAN GÖZYAŞLARINA BOĞULDU”

AK Partililerin Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı salona girişinden itibaren coşkulu karşılamaları Erdoğan'ın duygulu anlar yaşamasına neden oldu.  

Başbakan Yıldırım'ın kongre konuşması:

Başbakan Binali Yıldırım, AK Parti 3. Olağanüstü Kongresi'nde partililere seslendi. Sözlerine "İşte özlenen beklenen an geldi. Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan, bugün yeniden aramızda. Hoş geldin sayın Cumhurbaşkanım" ifadeleriyle başlayan Başbakan Yıldırım, şöyle devam etti:

"NE MUTLU BİZLERE Kİ ERDOĞAN'IN YOL ARKADAŞLARIYIZ"

"Ne mutlu bizlere ki aydınlık Türkiye'nin mimarı, kutlu yürüyüşün lideri Recep Tayyip Erdoğan'ın yol arkadaşlarıyız. AK Parti meşalesini ateşleyen, bu ışığı yakan değerli kurucular kurulu üyelerimiz, ülkemizin kalkınması ve büyümesi için saygın ülkeler arasında olmasını sağlayan bütün Meclis başkanlarım, Başbakanlar, Bakan arkadaşlarım, milletimizin temsilcisi olan çok değerli milletvekili arkadaşlarım, teşkilatlarımızın temsilcileri hepinize hoşgeldiniz diyorum.

"HEPİNİZ HOŞ GELDİNİZ"

Gençlik kollarımızın sevgili başkanları, mensupları sizler sayesinde AK Parti her daim genç kalacak. Sizlere de hoşgeldiniz diyorum. Bütün misafirlerimiz, siyasi partilerin değerli temsilcileri ayrıca kongremize gösterilen çok yoğun ilgi nedeniyle bizleri bu salon dışında izlemek zorunda kalan gönüldaşlarımız hepiniz hoşgeldiniz sefalar getirdiniz.

"AK PARTİ'DE KONGRE DEMEK, DAHA DA GÜÇLENMEK DEMEKTİR"

Partimizin 3. Olağanüstü Kongresi'nin başarılı geçmesini, ülkemize milletimize hayırlar getirmesini diliyorum. Bizim kongremiz bayramdır, her kongre büyük Türkiye şölenidir. Ama bu sefer ayrı bir bayram ayrı bir şölen yaşıyoruz. Bu salonda yalnızca bir kongre yapmıyoruz. Değişimin lideriyle milletin partisini bir kez daha bir araya getiriyoruz. AK Parti'de kongre demek daha da güçlenmek demektir.

"KADERİN ÜZERİNDE BİR KADER VARDIR"

Memleket sevdasıyla yola çıktık, bu sevdayla yola devam ediyoruz. Kaderin üzerinde bir kader vardır. Bunu unuttular. AK Parti'nin neferleriyiz. İlkelerimizle var olduk. AK Parti herhangi bir siyasi parti değildir. Milletin partisidir.

AK Partili olmak kibirden uzak olup, tevazu sahibi olmaktır. Bundan sonra liderimizle el ele, millletimize daha büyük hizmetleri getireceğiz.

"BİZİM PARTİMİZDE MAKAM, MEVKİ DERDİ OLMAZ"

Bizim partimizde makam, mevki derdi olmaz. Partimiz milletin derdiyle dertlenir. AK Parti herhangi bir siyasi parti değildir. Milletin partisidir.

AK Parti 1071 yılında Alparslan ile Malazgirt'le başlayan, 1919'da Mustafa Kemal'le devam eden tarihi bir yolculuktur. AK Partili olmak ülkemizin şanlı tarihi ile övünmek, bugünlerden yarınları hayal etmektir. Bu kutlu yürüyüşe 2001 yılında kurucu liderimiz ile beraber çıktık.

"YARINIMIZ BUGÜNÜMÜZDEN DAHA GÜZEL OLACAK"

Geçen 16 yıl içerisinde AK Parti'mizde farklı sorumluluklar alarak ülkemize hizmet etme şerefine nail olduk. Üstlendiğimiz görevlerde sizlerin güvenini boşa çıkarmamak için canla başla gayret gösterdik. Bundan sonra lideirmizle sayın Cumhurbaşkanımızla el ele milletimize daha büyük hizmetleri yerine getireceğiz. 2023 hedefleri, 2053, 2071 vizyonu için bugünden yarını hazırlayacağız. Yarınımız bugünümüzden daha güzel olacak.

"MİLLETÇE ZOR BİR YIL GEÇİRDİK"

Milletçe zor bir yıl geçirdik. Ülkemiz Kurtuluş Savaşı günlerinden bu yana ilk kez bu kadar hainin bir araya geldiği, oyunlar kurduğu bir dönem yaşadı. Ama hiç endişeniz olmasın bize bu oyunları sizlerle birlikte milletimizle birlikte bozduk. Bozmaya da devam edeceğiz. 15 Temmuz gibi karanlık bir geceyi bir işgal girişimini yaşadık. Asker kılığına girmiş gözü dönmüş teröristler milletimizin ödediği vergilerle alınan tanklar, helikopterlerle milletimizin üzerine bombalar yağdırdılar. Egemenliği milletten almak için TBMM'yi bombaladılar. Cumhurbaşkanımızın çağrısıyla birlikte milyonlar oldunuz meydanlara indiniz. Adeta bir gece içerisinde bir demokrasi destanı yazdınız.

"KAHRAMAN TÜRK MİLLETİ BİR KEZ DAHA 7 DÜVELE KENDİNİ GÖSTERDİ"

Kahraman Türk milleti bir kez daha 7 düvele kendini gösterdi. Tankların altına yatan kurşunlara göğsünü siper ettiniz. Ülkemizin önemli sorunlarının başında hala terör belası geliyor. Kimse terörle yaşamaya alışamaz, alıştırılamaz. Dünya üzerinde aynı anda en az 3 terör örgütü ile mücadele eden başka bir ülke yoktur. Terörle kol kola giren, teröre destek veren kim varsa er ya da geç kaybedecektir. Terörle mücadelemizi savunmayla değil taarruz anlayışı ile sürdürüyoruz. Millet için hayatını kaybeden şehitlerimize bir kez daha Allah'tan rahmet diliyorum."

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kongre konuşması:

İSTEDİKLERİNİ YAPSINLAR, BİZ BU YOLDAN DÖNMEYECEĞİZ

"İster 2002'de olduğu gibi bizi Meclis'e sokmasınlar, ister 2008'deki olduğu gibi partimizi kapatmaya çalışsınlar. 15 Temmuz da olduğu gibi darbe yapıp canımıza kastetsinler biz bu yoldan dönmeyeceğiz.

SİYASETİN DE İKTİDARIN DA BAŞARININ DA HAYIRLISINI İSTEDİK

Kim dönerse dönsün, biz dönmeyiz bu yoldan. Millete hizmet yolunda çalışmaya devam edeceğiz, çünkü bu kutlu yoldur. Biz durmayacağız, ölümden öte yol olmadığını biliyoruz. Siyasetin de iktidarın da başarının da hayırlısını istedik, dua ettik.

Türkiye'nin FETÖ,PKK, DEAŞ ile mücadelesini sürdürüyoruz. Kimseye karşı kişisel husumetimiz yoktur"

"AK PARTİ, ÜLKEMİZLE BÜTÜNLEŞMİŞ BİR PARTİDİR"

Kongremizin ülkemiz, milletimiz. Dünyanın dört kesimindeki kardeşlerimiz için hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. Bu mutlu günümüzü bizlerle paylaşan misafirlerimize hoş geldiniz diyorum. AK Parti; yolu da, kaderi de, ülkemizle, milletimizle bütünleşmiş bir partidir. Terör örgütleri ile mücadelemize önemli katkı sağlayan korucularımıza teşekkür ediyorum. Hangi kurumda nerede görev yaparsa yapsın, milletimizin büyümesi için emek veren tüm kardeşlerime teşekkür ediyorum. Tabii en büyük teşekkürü, en büyük takdiri 80 milyonun tamamıyla milletimiz hakkediyor.

'NEREDE KALMIŞTIK' DİYEREK YENİDEN BİR ARADAYIZ

Bize destek verdiği, en zor zamanda dahi yanımızda yer aldığı için milletimin her bir ferdine yürekten teşekkür ediyorum. 19 Mayıs'ı geride bıraktık, 8 gün sonra İstanbul'un Fethi'ni 564. yıl dönümüne ulaşacağız. Süleyman Şah'tan, Osman Gazi'ye, Fatih Sultan Mehmet Han'dan, Gazi Mustafa Kemal'e kadar tüm abide isimler rahmetle anıyorum. Yaklaşık 3 yıl önce sizlerle helalleşerek ayrılmıştık. Bu sadece hukuki bir ayrılıktı. Gönüllerimiz hiçbir zaman ayrı düşmedi. Sevinçlerimizi de hüzünlerimizi de hep tek yürek olarak yaşadık. Tam 998 gün sonra yine aynı salonda, 'Nerede kalmıştık' diyerek yeniden bir aradayız.

"HER TÜRLÜ SALDIRIYA RAĞMEN DİMDİK AYAKTA KALDIK"

16 yıl önce çıktığımız bu kutlu yolda sadece rabbimizden yardım istedik. Milletimizden destek talep ettik. Milletimizin hayır dualarına en az sandıkta kullandığı oy kadar önem verdiğimiz için 16 yıldır sürekli büyüyerek bugünlere geldik. Gönül kazanmayı oy kazanmak kadar önemli gördüğümüz için içeride ve dışarıda maruz kaldığımız onca saldırıya rağmen dimdik ayakta durabildik.

Bu ülkede güvenlik kaygılarıyla demokrasi taleplerinin aynı anda karşılanabileceğini gösterebildiğimiz için 81 vilayetin tamamında karşılık bulan tek parti olabildik. Hangi il olursa olsun ulaştık. Hepsine hizmet götürdük bundan sonra da götürmeye devam edeceğiz. Eğitimden sağlığa, adaletten emniyete tüm hizmetleri götürmek suretiyle herkesi bu ülkenin 1. sınıf vatandaşı haline getirdik. 16 yıl sonra dahi hala, 'AK Parti nedir?' diye sonralar varsa, AK Parti işte budur"

OHAL kararını eleştirenlere tepki gösteren Erdoğan şu açıklamalarda bulundu.

HATALARIMIZ ELBETTE OLMUŞTUR

Eksiklerimiz hatalarımız elbette olmuştur ama ihanetimiz asla vaki değildir. Bundan sonra da hak olan yoldan sapmadan devam edeceğiz. Türkiye’nin FETÖ ile PKK ile DEAŞ ile diğer terör örgütleriyle mücadelesini işte bu anlayışla yürüttük yürütüyoruz.

BABAMIN OĞLU OLSA KARŞISINDA OLURUM

İsterse babamın oğlu olsun kimin böyle bir yanlışı varsa karşısında yer alırım. İtirafçılık oyunları ile mücadelenin sulandırılmasına izin verilmeyeceğiz.

OHAL NE ZAMAN KALKACAK

OHAL ne zaman kalkacak diyorlar... Benim ülkemde devlet yıkılmaya çalışıldı. Ya siz ne yüzle bize OHAL’in ne zaman kalkacağını soruyorsunuz? Kalkmayacak. Bu ülke huzur ve refaha kavuşuncaya kadar OHAL neden kalksın?

Güncelleme Tarihi: 21 Mayıs 2017, 16:51

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner137