Erdoğan'dan Partililere 4 Önemli Mesaj

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dönüş kongresinde yaptığı konuşmada 'Yorulanlar, yollarını kaybedenler oldu' diyerek ilk kez bu kadar netlikte yollarını ayıranlarla, AK Parti arasına kalın bir çizgi çekti.

Erdoğan'dan Partililere 4 Önemli Mesaj

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara Spor Salonunda gerçekleştirilen AK Parti 3. Olağanüstü Kongresi'nde 998 gün sonra AK Parti Genel Başkanlığı'na tekrar döndü. Kongre konuşmasında yeni dönemin şifrelerini verdi. Erdoğan, "Gönüllerimiz hiçbir zaman ayrı düşmedi. 998 gün sonra yine aynı salonda 'nerede kalmıştık' diyerek yeniden bir aradayız" dedi. FETÖ'yle mücadelenin sulandırılmasına izin vermeyeceklerini belirten Erdoğan, OHAL'in ülke huzura kavuşuncaya kadar kaldırılmayacağı mesajını verdi. Cumhurbaşkanı, yıl sonuna kadar parti teşkilatlarında ciddi bir yenilenmeye gideceklerini açıkladı. Belediye başkanlarına da mesaj veren Erdoğan, "Partiyi omuzlayan belediye başkanlarıyla yola devam edeceğiz" dedi. Erdoğan, AB ile ilgili olarak "Bizim tercihimiz her şeye rağmen yolumuza AB ile devam etmektir" diye konuştu.

ERDOĞAN'DAN PARTİLİLERE 4 MESAJ

"Kimse kendini ötekileştirilmiş olarak görmesin" diyerek yeni dönemin ipuçlarını veren Erdoğan'ın konuşmasında partililere de net mesajlar vardı. Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi bugünkü köşesinde bu mesajların altını çizdi.

1- "Gönül kazanmayı oy kazanmak kadar önemli gördüğümüz için o kadar zor zamanları aştık" diyerek yeniden, "Gönül köprülerini kurmayı" öğütledi.

2- "Yorulanlar, yollarını kaybedenler oldu" diyerek ilk kez bu kadar netlikte, kendileriyle yollarını ayıranlarla AK Parti arasına kalın bir çizgi çekti.

3- AK Parti yönetiminde ve teşkilatlarda gençleşme sürecini başlattı. "Hedef, teşkilatlarımızda süratle bir yenilenmeyi getirmektir. 18-20 yaş aralığı il ve ilçe teşkilatlarımızda da yer alma isteğimizi duyuruyorum" dedi. Kürsüden'18-20 gençliğine yer açın' talimatı verdi.

4- "Yüzde 10 barajı artık geride kaldı, yeni baraj yüzde 50 artı 1 oldu. 2019 için şimdiden kolları sıvayın" dedi. (kaynak: haberler.com)

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner137