MHP İl Kongresi Gerçekleşti!

Milliyetçi Hareket Partisi Elazığ İl Teşkilatı’nın 11. Olağan Kongresi yapıldı.

MHP İl Kongresi Gerçekleşti!

Kongreye başkanlık yapmak üzere TBMM Grup Başkan Vekili ve Manisa Milletvekili Erkan Akçay’ında katılımıyla Hilton Otel toplantı salonunda il kongresi gerçekleştirildi. Kongreye partililer, TBMM Grup Başkan Vekili ve Manisa Milletvekili Erkan Akçay, il ve merkez ilçe, ilçe ve belde teşkilatları ile partililer katıldı ve oy kullandı.

Oy kullanma işleminin ardından, İl Kongresi TBMM Grup Başkan Vekili ve Manisa Milletvekili Erkan Akçay’ın salondakileri selamladı. Sonrasında Oğuzhan Demir, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin mektubunu okudu. Program faaliyet ve maliyet raporunun okunmasıyla devam etti.

İl Başkanı Oğuzhan Demir 7 Haziran 2015 seçimlerinin sonucunun ardından Milliyetçi Hareket Partisinin koalisyon kurulabilmesi için dört madde sunduğunu dile getirerek bu maddelerin tamamının Türkiye Cumhuriyetinin bekası için olduğunu ifade etti ve ekledi, “15 Temmuz hain darbe girişiminde bu milletin idaresi töreyi bozmak isteyenlerinde hain fetöcülerin de elinde öyle bir patladı ki onlarında her yeri kırıldı. Bu millet diline, dinine, milletine, bayrağına düşman kim varsa gerekeni yapacak ve kahrı perişan edecektir. Onlar hain olabilir ama bu milletin asil evlatları vardı. Türk milliyetçileri, ülkücü hareketin yiğit neferleri vardı. Ülkücü hareketin, MHP’nin genel başkanı vardı. Hiç bir şey belli olmadan, kimse bilmeden, herkes bir yerlerde saklanmışken er gibi kükreyerek, ‘Bu darbe bizim nazarımızda geçersizdir. Meşru hükümetin yanındayız’ deyip darbe yapmak isteyenlerin oyununu bozmuştur” dedi. Referandum sürecinde de MHP’nin verdiği desteklerden bahsetti.

Kongreye başkanlık yapan TBMM Grup Başkan Vekili ve Manisa Milletvekili Erkan Akçay, “Bu gerçekleştirmiş olduğumuz kongreler hem 18 Mart 2018 tarihinde gerçekleştireceğimiz büyük kurultayın önemli bir aşamasını teşkil etmekte ve aynı zamanda da 3 Kasım 2019 tarihinde bütün Türkiye olarak gerçekleştireceğimiz genel seçimlerin bir hazırlığı ve tahkim edilmesi aşaması olarak görüyoruz. Değerli arkadaşlar MHP hedeflerine, ülkülerine adım adım yaklaşmaktadır. Bu bağlamda 16 Nisan tarihinde gerçekleştirdiğimiz ve aziz milletimiz tarafından ‘Evet’ oyuyla kabul edilmiş ve anayasa değişikliği gerçekleşmiştir. Bu anayasa değişikliğinin sahibi, başlatıcısı da MHP’dir. Ortak bir mutabakatla çıkmıştır. Bu anayasa değişikliğiyle MHP’nin kırmızıçizgileri kıp kırmızı olmuştur. Bununla MHP fertleri olarak mutlu olalım. Biz ülkücüler ve MHP’liler baktığımız durumlara bir tarihi şuurla bakarız. Biz gerek terör hadisesinde gerekse devlet ve sosyal hayatına nüfuz eden bu feto gibi bir takım ayrık otları yapılanmalarına karşı gerek dış politikada ki tezlerimizle daima haklı çıkmışızdır” ifadelerini kullanarak 15 Temmuzda da haklı çıktıklarını ve Devlet Bahçeli’nin 2009 yıllında yaptığı açıklamada, “Eğer bu cemaat faaliyetlerini durdurmazsak, Gülen gelip ifade vermezse bir gün Türkiye ile kafa kafaya gelinmesi mukadder olunacaktır” dediğini dile getirdi.

Tek listeyle gidilen Milliyetçi Hareket Partisi Elazığ İl Teşkilatı’nın 11. Olağan Kongresinde Başkan Oğuzhan Demir, güven tazeledi.

MHP ELAZIĞ İL BAŞKANLIĞI 11.OLAĞAN KONGRESİ

ADAY LİSTESİ

      Başkan Adayı: Oğuzhan Demir

YÖNETİM KURULU ASİL

1-Mustafa DİLEK                                                       

2-Ahmet ERDOĞAN

3-Hasan KARACA

4-Mesut BULUT

5-İ.Sinan YILAYAZ

6-Semih IŞIKVER

7-Onur KÖSELİ

8-Y.Kenan DERİN

9-E.Kerem UMUDUM

10-Sedat SELEN

11-Gürbüz KILIÇ

12- M.Mesut TUNÇ

13-Hüseyin AVCI

14-Fatma Sevinç OĞUZHAN

15-Abdulkadir KAYA

16-Mahmet ÇAK

17-Mehmet ALEMDAR

18-Mustafa ALANBAY

19-Ahmet KIZILKOCA

20-Özer MACİT

21-Mehmet ÜNSAL

22-Öztekin DEMİRCİ

23-İsmail EBİOĞLU

24-Nuri DALKILIÇ

DİSİPLİN KURULU ADAY LİSTESİ

ASİL

1-Hüseyin AYDIN

2-Selami YETİŞ

3-Hüseyin KEY

4-Mehmet YALÇIN

5-Murat ÇİNİK

6-Fethi AKBULUT

7-Ahmet Fethi ORUÇ

ÜST KURUL DELEGELERİ ADAY LİSTESİ

1-Oğuzhan DEMİR

2-Niyazi RIDVAN KAYA

3-Mustafa DİLEK

4-Ahmet ERDOĞAN

5-Hakan AKAN

6-Yüksel ERCAN

7-Abdülhamid KAYA

8-Alpaslan SEYREK

9-Semih IŞIKVER

Güncelleme Tarihi: 21 Mayıs 2017, 18:17

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner137