OHAL Komisyon Başkanlığına Elazığlı İsim

FETÖ soruşturmaları kapsamında hakkında işlem yapılanların şikayetlerini ulaştıracağı Olağanüstü Hal Komisyon Başkanı belli oldu. Komisyona Adalet Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı hemşerimiz Selahaddin Menteş getirildi.

OHAL Komisyon Başkanlığına Elazığlı İsim

Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması soruşturması kapsamında 130 binden fazla kişi hakkında işlem yapıldı.

Haklarında işlem yapılan ve görevlerinden ihraç edilen, polis, memur ve diğer kamu görevlerinde bulunanların şikayetlerini ileteceği OHAL Komisyonu Başkanı, Adalet Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı hemşerimiz Selahaddin Menteş oldu.

Selahaddin Menteş Kimdir?

Hemşerimiz Selahaddin Menteş, ilk, orta ve lise eğitimini sırasıyla Sivrice İlköğretim Okulu, Sivrice Ortaokulu ve Sivrice Lisesinde tamamladı. 1988 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesine girdi. 1994 yılında mezun oldu. 1995 yılı Eylül ayında Elazığ Adli Yargı Hâkim Adayı olarak kamu görevine başladı. Stajını bitirdikten sonra 1998 yılında Denizli Buldan hâkimi olarak atandı. Buldan’daki görevinden sonra Eskişehir-Han, Adıyaman-Gölbaşı hâkimi olarak görev yaptı. Bu görevleri sırasında Kadastro Mahkemesi, Sulh Hukuk Mahkemesi, Asliye Ceza Mahkemelerinde çalıştı. 2006 yılında Diyarbakır’da Ağır Ceza Mahkemesinde üye hâkim olarak görev yaptı. 2010 yılında Diyarbakır 1. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanlığı ve Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanlığı görevlerini 2012 Haziran ayına kadar yürüttü. 2012 Yaz Kararnamesi ile Adana 4. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanlığına atandı. 2013 yılında Mazeret Kararnamesi ile Ankara Adliyesine atandı. Menteş, Son olarak 2014 Şubat ayı itibari ile Müsteşar Yardımcısı olarak atandı.

Hemşerimizin Yeni Görevi OHAL Komisyon Başkanlığı

Olağanüstü Hal Komisyon Başkanının belirlenmesinin yanı sıra, Başbakanlık, Adalet Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı'ndan, OHAL komisyonuna 6 yeni üye daha seçildi. Seçilen bu 6 üyenin belirlenmesinde Başbakan Binali Yıldırım'ın onayı ile görevlerine başladı. Yeni OHAL Komisyonu'nu Başkanı Selahaddin Menteş'in başkanlığında göreve başlayan komisyona, Başbakan Binali Yıldırım'ın bir an önce toplanarak gerçekleştirilen itirazların değerlendirmeye alınmasını istediği bilgisi verildi.

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2017, 20:07

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Sontaç İNAN
Sontaç İNAN - 7 yıl Önce

Hemşerimizle gurur duyuyoruz haklı ile haksızı ayıracağından eminiz ALLAH yar ve yardımcınız olsun

SIRADAKİ HABER

banner137