Yeniden Refah Partisi Belediye Meclis Grubu,13 Mart 2024 tarihinde yapılan ilk belediye meclis toplantısında alınan kararları adli makamlara taşıdı

Konu ile ilgili olarak Yeniden Refah Partisi Elazığ Belediye Meclis Grubu adına açıklama yapan Osman Cem Karahüseyinoğlu, komisyon seçimlerinin yürütmesinin durdurulması ve seçimlerin iptal edilmesi için Elazığ İdare Mahkemesine başvurumuzu yaptıklarını belirterek, “başvuruda ilerde oluşabilecek zarar ve yanlışların önüne geçmek, telafisi mümkün olmayacak durumların oluşmasını önlemek için öncelikle yürütmenin durdurulması ve ihtisas komisyonlarının seçimlerinin mevcut kanun ve mevzuat hükümlerine göre yeniden yapılmasını talep ettik” dedi.

23 Mayıs Dolar ve Euro Fiyatları 23 Mayıs Dolar ve Euro Fiyatları

Karahüseyinoğlu, Elazığ 1. İdare Mahkemesi dava dosyamızın ivedi bir şekilde incelenerek, kanun, yönetmelik, emsal mahkeme kararları ve Danıştay içtihatları doğrultusunda ortaya çıkan bu Mevzuata aykırı durumun düzeltilmesini bekliyoruz.

Bizler meclisin ilk toplantısını mahkemeye taşımayı hiç arzu etmezdik ancak 31 Mart seçimleri sonucunda oluşan Belediye Meclisinde halkın oyu ile seçilmiş muhalefet partilerinin sesini kısmayı ve alınan kararları halkımız adına denetlenmesini önlemeyi amaçlayan Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nın hukuksuz uygulamalarında ısrar etmesi bizi yargıya başvurmaya mecbur bırakmıştır. Türk adaletinin daha önce benzer davalarda aldığı kararlar doğrultusunda bu hukuksuz uygulamalara son vererek, Elazığ Belediye Meclisinde komisyon seçimlerinin yeniden yapılması yönünde karar alacağına olan inancımız tamdır” dedi.

Whatsapp Image 2024 04 29 At 18.13.41