Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin 80. Mali Genel Kurulu gerçekleştirildi.

Genel Kurula Elazığ’dan Ticaret Borsası adına Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Dumandağ, Meclis Başkanı Aydın Torgut, TOBB Delegesi Ekrem Sis ile Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Şekerdağ, Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Demir ve Genel Sekreter Murat Çiçek katıldı.

Genel Kurulunun ardından gerçekleştirilen TOBB Genel Kurul Resepsiyonuna katılan Başkan Dumandağ resepsiyonda Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Ticaret Bakanı Ömer Bolat başta olmak üzere bürokratlar ile görüşmeler gerçekleştirdi.

As (12)

Elazığ Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Dumandağ,  resepsiyonda Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz’dan borsa tarafından yürütülen ‘’Fırat Hayvan Ürünleri Tedarik ve Ticaret Merkezi’’ projesini anlatarak, Bakanlık ve Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı’nda onay bekleyen Modüler Kesimhane ve Et İşleme Tesisi ile küçükbaş hayvan padoklarını içeren DAP Projesi için destek istedi. .

14 Yaşındaki Çocuk Murat Nehri'nde Kayboldu 14 Yaşındaki Çocuk Murat Nehri'nde Kayboldu

Yapılan görüşmede Elazığ ve Bölgenin tarım ve hayvancılık sektörünün başlıca sorunları ile üyelerin talep ve önerilerini içeren dosya da Başkan Dumandağ tarafından Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz’a takdim edildi.

Başkan Dumandağ, resepsiyon da ayrıca TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş ve Ticaret Bakanı Ömer Bolat ile de bir araya geldi.

Yapılan görüşmede Elazığ Ticaret Borsası’nın yürütmekte olduğu projeler hakkında bilgi veren Başkan Dumandağ, Elazığ, Bingöl, Tunceli ve Muş illerinde faaliyet göstermesi hasebiyle Elazığ ve Bölge tarım ve hayvancılık sektöründe yaşanan başlıca sorunlar ile bu sorunların çözümüne yönelik önerilerini iletti.

As (11)As (10)As (9)As (8)As (7)As (6)As (5)As (4)As (3)As (2)As (1)

Editör: Batuhan Baskal