Hizmet aşkıyla çalışan ve Elazığ’a birbirinden kıymetli yatırımları kazandırarak insanı merkeze alan gönül belediyeciliği ilkesi doğrultusunda mesai harcayan Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, Aksaray Mahallesi’nde devam eden yatırımları yerinde inceledi.

Elazığ Belediyesi Meclis Üyesi Vedat Gürgöz, birim müdürleri ve Aksaray Mahalle Muhtarı Özcan Bal’ın da eşlik ettiği Başkan Şerifoğulları, ilk olarak Aksaray Mahallesi’ni Cemalettin Emiroğlu Bulvarı ve Çevre Yolu'na bağlayacak olan yeni bulvarda incelemelerde bulundu.

G P8H W Gr X M A A9 V Vt

Kesintisiz ulaşım ağı için çalışmaların yoğun bir şekilde devam ettiği Kuleli Sokak’taki bulvar, 1800 metre uzunluğunda, 25 metre genişliğinde olacak.  

Başkan Şerifoğulları daha sonra, ıslah çalışmaları yoğun bir şekilde devam eden Şorşor Deresi ile ilgili incelemede bulundu.

Elazığ'ın yıllardır çözüm bekleyen sorunları arasında yer alan ve çözüm oluşturmak amacıyla DSİ tarafından başlanan çalışmalar hızlı bir şekilde ilerlerken, Başkan Şerifoğulları gelinen son nokta ile ilgili yetkililerden bilgi aldı.

Başkan Şahin Şerifoğulları ve beraberindeki heyet ardından, Elazığ Belediyesi tarafından yapım çalışmaları tamamlanan muhtarlık hizmet binasında incelemede bulundu.

Başkan Şerifoğulları ayrıca,  Çimento Cami'si etrafında yapılacak olan çalışmalarla ilgili bilgiler de aldı.

G P8H W Gk X Y A Aad J C

Öte yandan yapımı tamamlanan Aksaray Mahallesi Muhtarlık Hizmet Binası'nın çevre düzenlemesi ve peyzaj çalışmalarına ise temmuz ayında başlanacak olurken, çalışmaların ardından Aksaray Mahallesi Muhtarlık Hizmet Binası, yeni yerinde hizmet vermeye başlayacak.

Elazığ’da Etrafa Ateş Eden Şüpheli Tutuklandı Elazığ’da Etrafa Ateş Eden Şüpheli Tutuklandı

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nın mahalle ayrımı gözetmeden Elazığ’ın her köşesine hizmet ettiğini ifade eden Aksaray Mahalle Muhtarı Özcan Bal; “Elazığ Belediye Başkanımız Şahin Şerifoğulları, mahallemize geçmiş dönemde de önemli hizmetlerde bulundu. Yeni dönemde de hizmetlerini sürdüren Sayın Başkanımız, şehrimizin en eski mahallelerinden olan Aksaray Mahallemizin eksiklerini biliyor. Kendileri mahalle ayrımı gözetmeden Elazığ’ın her köşesine hizmet götürüyor. Kendisine minnettarız ve teşekkür ediyoruz.” dedi.

İncelemelerin ardından açıklamalarda bulunan Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları; “Aksaray Mahallemizde gerçekleştirilen çalışmaları yerinde inceledik. Belediyemiz tarafından yapılan çalışmalar, yoğun bir şekilde ilerliyor. Çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte, mahallemizin çehresi değişecek. Biz, sevdalısı olduğumuz aziz şehrimizin her noktasına adil bir şekilde hizmet götürmeye devam ediyoruz. Doğudan batıya, kuzeyden güneye hiçbir ayrım gözetmeden, şehrimizin her karışına hizmet etmenin, yatırım yapmanın onurunu yaşıyoruz. Bundan sonra da gece gündüz demeden kıymetli hemşehrilerimiz ve aziz şehrimiz için hizmet seferberliğimiz devam edecek inşallah.” dedi.

G P8H W Gj W M A E8224

Editör: Batuhan Baskal