Engelli Bireylerin yaşadıkları zorluklar konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla Türkiye Jokey Kulübü tarafından Elazığ Hipodromunda kurulan “Empati Parku”nun açılışı 17 Nisan tarihinde gerçekleştirilecek.

Yarış sezonunun 17 Nisan’da başladığını belirten Türkiye Jokey Kulübü Elazığ Hipodrom Müdürü Mehmet Demirçelik, özel çocukların yaşadıkları zorlukları anlatmak için empati parkuru oluşturduklarını söyledi.

Demirçelik yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

Elazığ Hipodromu'nda bulunan Geri Dönüşüm Parkı, Tıbbi Aromatik Eğitim Parkı ve açık hava tiyatrosu gibi sosyal alanlara bir yenisi daha ekleniyor.

Engelli vatandaşlarımızın karşılaştığı zorlukları ve verdikleri mücadeleyi daha iyi anlamak ve anlatmak için Empati Parkuru açılıyor.

Atla Terapi Merkezinde engelli çocuklara destek olurken, Empati Parkuru'yla da toplumun geri kalanında engelli bireylere yönelik farkındalık yaratmak amaçlanıyor. İl Milli Eğitim Müdürlüğünün iş birliğiyle hayata geçirilen proje, bedensel, işitme ve görme engelliler için ayrı ayrı parkurlardan oluşuyor.

Elazığ 112 Acil Çağrı Merkezi, 6 Ayda 307 Bin Çağrı Aldı Elazığ 112 Acil Çağrı Merkezi, 6 Ayda 307 Bin Çağrı Aldı

Empati Parkuru'nun açılışı İlkbahar - Yaz yarış sezonunun başlayacağı 17 Nisan Çarşamba günü saat 14.30’da yapılacak, akşam saat 20.00’de ise Elazığ’da yılın en önemli yarışlardan biri olan Elazığ Belediye Başkanlığı Koşusu gerçekleştirilecek.

1712059678 Whatsapp Image 2024 04 01 At 15.19.56

Editör: Batuhan Baskal