4 – 6 Yaş Grubu İçin Kur’an Kursu Açıldı

Elazığ Müftülüğü tarafından Akçakiraz Beldesi Yeşilkuşak Mahallesi’nde 4 – 6 yaş çocukları için kuran kursu açıldı.

4 – 6 Yaş Grubu İçin Kur’an Kursu Açıldı

Akçakiraz Beldesi’nde bulunan Yeşilkuşak Mahallesi’nde 4 – 6 yaş çocuklarına eğitim verecek olan Kuran Kursunun açılışı yapıldı.

Açılışa Akçakiraz Belediye Başkanı Sabahattin Kaya, İl Müftüsü Selami Aydın, Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Ali Dumandağ, İlim Yayma Cemiyeti Başkanı Şahin Kara ve diğer davetliler katıldı.

KAYA: ŞİMDİDEN HAYIRLI UĞURLU OLMASINI DİLİYORUZ

Akçakiraz Yeşilkuşak Camisi İmam Hatibi Hikmet Kaya, “Mübarek eğitim yuvasında inşallah vatana, millete ve bütün insanlığa faydalı olacak evlatların yetişeceğine biz hüsnü niyetle inanıyoruz ve şimdiden hayırlı uğurlu olmasını diliyoruz” ifadelerini kuallandı.

KAYA: MEDENİYET EĞİTİMİ DİYORUZ

Akçakiraz Belediye Başkanı Sabahattin Kaya, “İnsanlığı, bütün yer yüzünü, bütün yer küreyi kasıp kavuran bir illetle mücadele ediyoruz. Ve ayrı zamanda biz biliyoruz ve her gün şahit oluyoruz ki her taraf mayın tarlası. Bütün caddelerimiz, bütün sokaklarımızdan oluk oluk sel sel günahlar akıyor. Bizde gerçekten bu insanlığı kasıp kavuran bu hastalıktan, bu illetten, bu günahtan bu vebadan kurtulmanın birinci ve en birinci yolu olarak değerler eğitimini görüyoruz, medeniyet eğitimi diyoruz. Bunun için de enerji harcayan, gayret gösteren, sürekli sahada olan sayın müftümüze gerçekten ben teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

AYDIN: BU SANCAĞI BUNLAR DAHA İLERİYE GÖTÜRECEKLER

Kuran Kursunun yapımında emeği geçenlere teşekkür eden İl Müftüsü Selami Aydın, “Bizden sonra bu sancağı bunlar daha ileriye götürecekler buna inanıyoruz. Devletimize, milletimize, dinimize, diyanetimize, insanlığa hizmet edecekler. Allahu Te’ala razı olsun. Efendimiz buyduruyor; S.A.V. ‘İlmi öğrenmek kadına da erkeğe de farzdır’” dedi.

Programda Akçakiraz Belediye Başkanı Sabahattin Kaya, çocuklara oyuncak dağıttı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet
Mehmet - 1 gün Önce

Elazığ'da cami sayısı Malatya'dan fazla imiş. Yani Elazığ'ı yobazlaştırarak her alanda bölgesinde gerilettiler.

Tamer
Tamer @Mehmet - 1 gün Önce

Elazığ ın gerilemesini cami sayısına bağladığın için seni gerçekten de tebrik ederim

Orhun
Orhun - 1 gün Önce

Güzel şehrim Elazığ , her geçen gün daha da yobazlaşıyor. 4-6 yaş aralığındaki çocuklardan ne istiyorsunuz ?

Tamer
Tamer @Orhun - 1 gün Önce

Aynı düşüncelerin bale yapan çocuklar içinde geçerlimi acaba?HZ İ KURAN I ÖĞRETMEK İLE YOBAZLAŞMANIN NE ALAKASI VAR

Tamer
Tamer - 1 gün Önce

Arkadaş hangi yüz ile oradasın hakikaten çok merak ediyorum…yurtdışına daha çok işçi göndermek için dua etmeyemi gitti

kurt
kurt - 1 gün Önce

Bence 4-6 yaş grubu büyük bir yaş grubu, 1-3 yaşa arasını alsanız daha iyi olur.

Elazığ 2323
Elazığ 2323 - 1 gün Önce

İngilizler, İncili İngilizce; Almanlar Almanca, Fransızlar Fransızca okur, anlar. Bizimkiler, küçücük çocuklara Arapça Kuran okutarak neyi amaçlıyorlar bilen varsa söylesin. O Kuran kursunun açılışında bulunanlar Kuran bizlere neler söylüyor biliyorlar mı acaba? Bence bunların amacı Kuran Arapça okunsun, kimse birşey anlamasın, bizlerde müslümanız diye ortada gezelim...

Anonim 23
Anonim 23 - 1 gün Önce

Çocuklar arapça Kuran okusa ne fayda, anlamadıktan sonra... Türkçesini büyüdüklerinde okusunlar anlasınlar. Bu arada bari arapça okuma yazma öğretin hiç değilse o çocuklar okudukları Kuranın ne dediğini anlasınlar.

SIRADAKİ HABER

banner103