ABD'de Yeni Türkevi Binası Açılışı Gerçekleştirildi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, BM 76. Genel Kurulu genel görüşmelerine katılmak üzere bulunduğu ABD'de Yeni Türkevi Binası Açılış Töreni'ne katıldı.

ABD'de Yeni Türkevi Binası Açılışı Gerçekleştirildi

BM 76. Genel Kurulu genel görüşmelerine katılmak üzere bulunduğu ABD'de Yeni Türkevi Binası Açılış Töreni'ne Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan katıldı.

New York'taki Yeni Türk Evi dualarla hizmete açıldı.

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş açılış duasını yaptı.

Millet Haber Ajansı’ndan da Sinan Burhan Newyork’ta hazır bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan açılışta yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı, “Türkiye, bu eserle birikimini, büyüklüğünü yansıttı. New York'ta muhteşem bir eseri tamamladık. Burası BM nezdindeki daimi temsilciliğimize ev sahibi yapacak. BM binasının tam karşısında böyle önemli bir eseri hayata geçirmemiz ayrı bir önem taşıyor. Küresel sorunların çözülmesi için yoğun çaba sarf ediyoruz. Dünya 5'ten büyüktür diyerek daha adil ve kapsayıcı bir küresel düzeni savunuyoruz. Uluslararası alanda etkin rol üstlenerek daha adil bir sistem taahhüdünün hayata geçirilmesi için çaba harcıyoruz. Türkevi binamız, adalete ve barışa olan inancımızın da bir sembolüdür”

“TÜRKEVİ BİNAMIZIN KAPILARI HERKESE AÇIKTIR”

Cumhuriyetimizin 100. kuruluş yıl dönümü olan 2023'e giden süreçte Türkevi binamız, uluslararası toplumdaki yerimizin de bir yansıması olacaktır. Türkevi binamızın kapıları herkese açıktır"

Güncelleme Tarihi: 21 Eylül 2021, 00:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103

banner109