Ali Özcan: “Elazığ’a hizmet etmek istiyorum”

Elazığ’a gelen 26. dönem CHP İstanbul Milletvekili Ali Özcan, bir otelde basın toplantısı düzenledi. Toplantıda ülke ve şehir gündemine dair açıklamalarda bulunan Özcan, Elazığ’a hizmet etmek istediğini söyledi.

Ali Özcan: “Elazığ’a hizmet etmek istiyorum”

Elazığ’a gelen 26.dönem Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Milletvekili Ali Özcan bir otelde basın toplantısı düzenlendi.

Toplantıya Saadet Partisi Eski İl Başkanı İbrahim Hacıbekiroğlulları, CHP Eski İl Başkanı Ethem Gülbay, partililer ve vatandaşlar katıldı.

ÖZCAN: “CUMHURBAŞKANLIĞI’NA UYGUN BİR ARKADAŞI ADAY YAPACAKLAR”

Partisinin de içerisinde yer aldığı altılı ittifaka değinen Özcan, hedeflerinin cumhurbaşkanlığı seçimini kazanmak olduğunun altını çizerek, “Birinci hedefimiz Cumhurbaşkanlığı’nı, bu altılı ittifakın ben asla bozulmayacağını biliyorum bu altılı ittifakın belirleyeceği cumhurbaşkanı kim olursa ki mutlaka Cumhurbaşkanlığı’na uygun bir arkadaşı aday yapacaklar. Genel başkanlarla değil, örgütle, halkımla ve hemşehrilerimle sadece partililerimle değil parti dışında insanlarla da bizim bir hedefimiz var, ülkenin birliği ve bütünlüğü. Ülkemizle birlikte kentimizin kalkınması. Örgüt ana faktördür ve partinin sahibidir. Genel başkanlar, il başkanları ve sekreterler bugün var yarın yok. onun için örgüte dayalı bir siyaset yapmak ama tabiki genel merkeze saygılı ve ölçülü siyasi mücadele verip başı dik olmak. Hayatta dik başlı olmadım ama başım dik.” dedi.

ÖZCAN: “KIRGINLIKLARI ORTADAN KALDIRACAĞIZ”

Parti içerisinde kırgınlıklara değinen Ali Özcan; “Hem Elazığ’da hem de partimin diğer illerinde bu yarışlardan sonra kırgınlıklar oluyor. Eğer bir cumhurbaşkanlığı seçimi olmasa bu kırgınlığı sürdürelim ama önümüzde bir iktidar değişikliği var. Birinci eşik cumhurbaşkanlığı seçimini kazanmak. Bunda hiç tavizsiz olacağız, başka partiden arkadaşlarımızla güç birliği yapacağız bu seçimi kazandıktan sonra o zaman başbakanlık meselesi gündeme geldiğinde ne yapacağız ben o zaman diğer partiler ile birlikte hareket ettim ama parlamenter rejime geçtikten sonra onlarla demokratik bir süreç içerisinde yarışmak mecburiyetindeyim. İşte CHP iktidarı o zaman konuşulacak. Kırgınlıkları ortadan kaldıracağız.” ifadelerini kullandı.

ÖZCAN: “ELAZIĞLILARA HİZMET ETMEK İSTİYORUM”

Özcan, Elazığ’a hizmet etmek istediğini söyleyerek, “Biliniz ki bu kardeşiniz milletvekili mücadelesi vermiyor. Milletvekili çok önemli bir olay değil. Önemli olan kişi ismiyle anılır olsun. İşte ben Ali Özcan ile sizin arkadaşınız olmak istiyorum. Ben Elazığ’a hizmet etmek istiyorum, sadece partime değil Elazığlılara hizmet etmek istiyorum. İmkanım var hala gücüm var cesaretim var yaşıma göre direncim var. Birlik beraberlik için, adalet için, hukuk için. Özgürlük için, insanların düşüncesini rahatlıkla söyleyebileceği bir ortam için mücadeleye var mısınız arkadaşlar? O zaman bende emrinizdeyim” diye kaydetti.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner109