AYD Başkanı Burhan'dan İletişim Başkanı Altun'un Açıklamasına Destek

Anadolu Yayıncılar Derneği Başkanı Sinan Burhan, İletişim Başkanı Altun'un fonlandığı iddia edilen medya kuruluşlarıyla ilgili, "Beşinci kol faaliyetine izin vermeyeceğiz" açıklamasına destek verdi.

AYD Başkanı Burhan'dan İletişim Başkanı Altun'un Açıklamasına Destek

AYD Başkanı Burhan, İletişim Başkanı Altun'un fonlandığı iddia edilen medya kuruluşlarıyla ilgili, "Beşinci kol faaliyetine izin vermeyeceğiz" açıklamasına destek verdi.

BURHAN: DEMOKRASİYİ KILIF OLARAK KULLANMAKTIR

Anadolu Yayıncılar Derneği (AYD) Başkanı Sinan Burhan, İletişim Başkanı Fahrettin Altun’un fonlandığı iddia edilen bazı medya kuruluşlarıyla ilgili "Beşinci kol faaliyetine izin vermeyeceğiz" açıklamasına ilişkin, “Fahrettin Altun haklıdır. Mesele demokrasi değildir, beşinci kol faaliyeti yapmaktır. Demokrasiyi kılıf olarak kullanmaktır” dedi.

BURHAN: AMAÇLARI BÖLÜCÜLÜĞE DESTEK ÇIKMAK

Anadolu Yayıncılar Derneği Başkanı Sinan Burhan, yabancı kuruluşların Türkiye’de bazı medya kuruluşlarını fonlamaları ile ilgili yaptığı açıklamada, medyaya yabancı devlet ve sivil toplum örgütlerinin ilgi göstermesinin nedeninin demokrasi olmadığını dile getirerek, “Demokrasi bu devletler için bir kılıftır. Amaçları bölücülüğe destek çıkmak, LGBT’yi meşrulaştırmak, ezan, bayrak ve cumhuriyete saldırmaktır” ifadelerini kullandı.

BURHAN: ONLARIN AMACI BÖLÜCÜLÜKTÜR

ABD kökenli Chrest Foundation kuruluşunun bazı medya organlarına ve sivil toplum örgütlerine destek verdiğini ifade eden Burhan, “Bu vakıflar ezan diyen, bayrak diyen, cumhuriyet diyen bir tek derneğe, basın kuruluşuna destek olmazlar. Onların amacı bölücülüktür. Onların amacı Erdoğan düşmanlığıdır. Erdoğan’a diktatör derseniz kaparsınız fonu. PKK ve HDP’lilere sahip çıkarak demokratik haklarını kullanıyorlar derseniz size fonu verirler” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103