Başkan Gülyüz, “Satıcıya Mutlaka Yetki Sözleşmesi İmzalatalım”

El-Aziz Emlakçılar Deneği Başkanı Nuri Gülyüz, emlakçılara uyarılarda bulunarak gayrimenkul satışı yapan vatandaşlara mutlaka yetki sözleşmesini imzalatılması gerektiğini söyledi.

Başkan Gülyüz, “Satıcıya Mutlaka Yetki Sözleşmesi İmzalatalım”

ELZEM-DER Başkan Nuri Gülyüz, Emlakçıların her müşterisine mutlaka yetki sözleşmesi imzalatması gerektiğini ifade ederek “Yetki sözleşmesi almadan ilana attığımız ve satışa sunduğumuz her bir gayrimenkul için suç işlemiş oluyoruz. Tapuda ismi yazan kişiyle gayrimenkulün bilgilerinin doğruluğunu beyan ettirip ve satışını da kendi isteği doğrultusunda emlakçıya verdiğine ve yine bu emlakçıdan başkasının satamayacağına dair bir yetki mutlaka almamız gerekiyor”.

GÜLYÜZ: YAPILAN İŞ SONRASI MUTLAKA FATURA ALINMALI

Başkan Gülyüz, “Bu sözleşme ile emlakçı hem kendisini, hem haklarını (devre dışı bırakılmamak, ayakçıların önüne geçmek ve komisyon ücretini tam almak) garanti altına almış olacaktır. Müşteride güven ve kaliteli bir hizmet istiyorsa gayrimenkulünü satışa vereceği emlakçıya yetki sözleşmesi imzalamalı. Satış sonrası ise mutlaka verdiği komisyon (%2+KDV) ücreti kadar fatura istemelidir. Meslektaşlarımız böylelikle biz hem gerçekten çok itibarlı olan mesleğimizi en iyi şekilde yapmış olacak. Müşterilerimiz ise bu şekilde gerçek emlak danışmanları tarafından daha kaliteli hizmet alacak. Çünkü ayakçıların ne faturası nede yetki sözleşmesi alacağı bir yetkisi var”

GÜLYÜZ: EMLAKÇILAR OLARAK BİRLİKTELİĞİ SAĞLAMALIYIZ

El-Aziz Emlakçılar Deneği Başkanı Nuri Gülyüz, “Biz emlakçılar olarak ayakçıların önüne geçmek için, mesleğimizi itibarsızlıktan çıkarmak için, müşteri tarafından devre dışı bırakılmamak için ve sayamadığım birçok sıkıntılarımız için kesinlikle ve kesinlikle bir olup tek ses olmamız lazım derneğimize katılım sağlayalım” dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Zaza
Zaza - 3 hafta Önce

Piyasayı sisirmeyin Elazig da en baba daire 350 bin den fazla değil

İşkembeci Hıdır
İşkembeci Hıdır - 3 hafta Önce

Yine mi sen sosyete güzeli. Seni görünce başkanım aklıma göçmenler geliyor...

Gözlem
Gözlem - 3 hafta Önce

Adam yazmış balkonuna satılık daireler diye,2 tanede telefon yazmış,ne adres nede Emlakçı adı.Simdi bu adam ne yapıyor,nasıl satıyor,belli degilN.Bey Bağlar sok.No.27/ 3. Buyur.

SIRADAKİ HABER

banner7