Başkan Şerifoğulları, Müjdeli Haberi Açıkladı

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, Şorşor Deresi ıslah çalışmalarının 2.Etabı ve Hamzabey İçme Suyu Barajı’nın isale hattı sorununu çözüme kavuşturduklarını duyurdu.

Başkan Şerifoğulları, Müjdeli Haberi Açıkladı

AK Parti Elazığ Milletvekilleri Metin Bulut ve Sermin Balık ile Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, DSİ Genel Müdürü Kaya Yıldız’ı ziyaret etti.

Elazığ'ın yıllardır çözüm bekleyen sorunları arasında yer alan ve çözüm oluşturmak amacıyla 2016 yılından başlanan Şorşor Deresi Islah Projesi kolektör hattı yapım çalışmaları ile açık kanal çalışmalarının birinci etabının tamamlanmasının ardından Şorşor Deresi Islah Projesi açık kanal ikinci etap çalışmalarının yapım ihalesi için çalışmalara start verildi.

 

İKİNCİ ETAP ÇALIŞMALARI BAŞLAYAMAMIŞTI

Çalışmalar doğrultusunda Şorşor Deresinin Mollaköy, Akçakiraz beldeleri ve Gümüşkavak Mahallesini kapsayan 8.500 metre uzunluğundaki birinci etabı tamamlanmıştı. Ancak Şorşor Deresinin en çok zarar verdiği adeta kangren haline gelen Kızılay, Aksaray ve Hicret mahallelerini kapsayan ikinci etap çalışmalarına başlanamamıştı.

 

HAZİRAN 2020 İÇERİSİNDE GERÇEKLEŞTİRİLMESİ HEDEFLENİYOR

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları’nın DSİ Genel Müdürü Kaya Yıldız ile yürüttüğü yoğun çalışmalar sonucunda, 9000 metrelik Şorşor Deresi Açık Kanal Projesinin yapım ihalesine ilişkin çalışmalara başlandı. Yürütülen çalışmalarla ihalenin Haziran 2020 içerisinde gerçekleştirilmesi hedefleniyor.

 

KAPALI YAĞMUR SUYU DRENAJ HATTI ÇALIŞMASI DA GERÇEKLEŞTİRİLECEK

Açık kanal üzerinde trafik akışına olanak sağlayacak 9 adet köprünün de inşa edileceği proje kapsamında Zübeyde Hanım Caddesi-Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı ve Adalet Sokak üzerinden Şorşor Deresine bağlanacak 3.100 metre uzunluğunda kapalı yağmur suyu drenaj hattı çalışması da gerçekleştirilecek.

Projeyle Ulukent ve Kırklar mahallesinden geçerek Kızılay Mahallesinde Şorşor Deresi açık kanala bağlanan açık kanalın Kızılay Mahallesinden geçen 1300 metrelik kısmında da rehabilitasyon çalışması gerçekleştirilecek.

Elazığ Belediyesi tarafından projenin son aşamasında ise Şorşor Deresi çevresinde rekreasyon çalışmaları gerçekleştirilerek vatandaşların piknik yapacağı, dinleneceği, gezinti yapacağı cazibe merkezi oluşturulacak.

 

BAŞKAN ŞERİFOĞULLARI: MEMLEKETİMİZE HAYIRLI OLSUN

Konuyla ilgili açıklama yapan Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, “Müjde... Göreve geldiğimiz ilk günden beri üzerinde yoğun çaba harcadığımız Şorşor Deresi ıslah çalışmalarının 2.Etabı ve Hamzabey İçme Suyu Barajı’nın suyunu şehrimizdeki terfi merkezilerine ve depolarına nakil edecek olan isale hattı sorununu, Milletvekillerimiz ile birlikte DSİ Genel Müdürümüz Kaya Yıldız ile bir araya gelerek çözüme kavuşturduk. Memleketimize, hayırlı olsun” dedi.

Güncelleme Tarihi: 03 Haziran 2020, 17:03
YORUM EKLE
YORUMLAR
NeyseNe
NeyseNe - 10 ay Önce

Hayat size güzel dokunulmazlik desen sizde, krallar gibi devletin bütün imkanları sizde hizmet desen çay kasiginin ucuyla sizde. Bu projeleri sizden önceki baskan yapti bu arada. Millette de işsizlik desen bizde, herseyin gözümüzde kalması desen bizde, hiç bir türlü gerceklesmeyecek hayaller bizde, sabah aksam calisipta sadece karnimizi doyurabilmek bizde. DEVİR SIRADAN İNSANLARIN OLMUŞ. Caliskana, durustte, yalansiza hic birsey kalmamis.

Kenan
Kenan - 10 ay Önce

Sayın Başkan Ataşehir’i 4 katta sabitlediniz, önceden yapılan emsal bir sürü 8 kat binalar var, vatandaşa haksızlık yapmadığınıza vijdanen rahatmışsınız. Haksızlık günahtır, haksızlık vebal getirir.

gakgo
gakgo - 10 ay Önce

gardaşım üretim yapın yaw fabrika fabrikaa, öncelik bunların. üretim olunca düzenleme işleri arkada gelir

Mert
Mert - 10 ay Önce

Abdullahpasaya 8 kat vermeyip butun bir mahalleyi 20 yil borclanmasina sebep oldunuz hakkimi helal etmiyorum ilerde encok pişmanlik duyacaginiz şey bu olavak hem Abdullahpasaya hemde bu şehre çok buyuk bir yanlişlik yaptiniz sayin BAŞKANIM

2015 Yılında Bitecekti
2015 Yılında Bitecekti - 10 ay Önce

Elazığın içme suyu temini için 2009 yılında gündeme gelen ve seçim vaadi olarak verilen ,2012 yılında temeli atılan barajın 2015 yında bitirilmesi planlanıyor. yapılacak bu barajla birlikte 2040 yılına kadar şehrin su sorunu çözülmüş olacak.
Baraj Elazığın Palu ilçesine bağlı Karacabağ Köyü Hamzabey Mezrasında yapılıyor ve merkeze ortalama 85km uzaklıkta.

Tarih 4 Haziran 2015
Tarih 4 Haziran 2015 - 10 ay Önce

Hicret Mahallesi Muhtarı Murat Gülbasan, Elazığ Belediyesi ekipleri ile birlikte Şorşor Deresi Islah Projesi kapsamında yapılacak kamulaştırma çalışmalarına hazırlık amacıyla ölçümlere başladıklarını ifade ederek, "Şorşor Deresi yıllardır bir sorun olarak hep gündemdeydi. Bu çevrede yaşayan vatandaşlarımız bilsinler ki, artık bu sorun bitmiştir. Yapacağımız çalışmalar doğrultusunda vatandaşlarımızla bir araya gelerek, arazi üzerindeki ağaç ve müştemilatların bedelleri Belediyemiz tarafından yapılacaktır. Bu çalışmaları ivedilikle yürüten Belediye Başkanımız Mücahit Yanılmaz’a teşekkür ediyorum, Elazığımıza hayırlı olsun" diye konuştu.

Tarih 6 Temmuz 2015
Tarih 6 Temmuz 2015 - 10 ay Önce

Elazığ Belediyesi, İlbank ve Devlet Su İşleri'nin ortak çalışmaları sonucu hazırlanan Şorşor Deresi Islah Projesi ihalesi, 6 Temmuz 2015 tarihinde, Ankara'da gerçekleştirilecek.
Hicret Mahallesi başta olmak üzere Aksaray, Kızılay ve Gümüşkavak mahallelerini çok yakından ilgilendiren ve özellikle yaz aylarında pek çok problemi beraberinde getiren Şorşor Deresi, Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz'ın öncülüğünde çözüme kavuşuyor. Elazığ'ın yıllardır tüm çabalara rağmen çözülemeyen Şorşor Deresi sorunu, bu projeyle çözüme ulaşıyor. Şorşor Deresi çevresi ıslah edilerek, rekreasyon alanı haline getirilecek, bir cazibe noktası oluşturulacak.

mehmet aydın
mehmet aydın - 10 ay Önce

şorşor deresi problemi geçen dönem bitmişti zaten.


SIRADAKİ HABER

banner103