Başkan Yavaş: Elazığ’a Okul İnşa Ediyoruz

Elazığ’a okul yapma kararı Ankara Büyükşehir Belediye meclisinden geçti. Sosyal medya hesabından açıklama yapan Mansur Yavaş haberi “Elazığ’a okul inşa ediyoruz” diyerek duyurdu.

Başkan Yavaş: Elazığ’a Okul İnşa Ediyoruz

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol’un Elazığ’a okul yapılması talebi Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından kabul görmüş ve Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi’nde konu bugün gündeme gelmişti.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, meclis toplantısında Elazığ’a okul yapılması konusunu meclisin gündemine getirerek oy birliği ile Elazığ’a okul yapılması kararını almıştı.

YAVAŞ: EVLATLARIMIZ EĞİTİM HAKKINDAN MAHRUM KALMASIN

Konuyla ilgili sosyal medya hesabından açıklama yapan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Depremin yaralarını sarmak için Elazığ’a okul inşa ediyoruz. Vatanımızın hiçbir köşesinde evlatlarımız eğitim hakkından mahrum kalmasın. Önerimizi oy birliği ile kabul eden ABB Meclisi üyelerimize teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2021, 00:04
YORUM EKLE
YORUMLAR
Alperen BOZKURT
Alperen BOZKURT - 2 ay Önce

Boşuna Elazığ’a gelme. Bizim Başkan seninle muhatap olmaz. Namık Çitçi Caddesinde kaldırımın ortasına bina diken müteahhitle istişare toplantısı yapar ama sana yüz vermez. Şahin Başkanın ismini kullanarak reklam yapamayacaksın.

Sıfır
Sıfır @Alperen BOZKURT - 2 ay Önce

"AKP" adlı siyasal islamcı eğlenceli trolcük yine piyasada vatandaşı coşturuyor. Mansur Yavaş'ın dediği gibi: Masaya çık tepin istersen

Abuzittin Bin Şakşak
Abuzittin Bin Şakşak @Alperen BOZKURT - 2 ay Önce

Geçen gün Hizbulaha övgüler dizen sen değilmiydin. Terör sevici diyince sen aklıma geldin. Mansur milliyetçiliğin zekatını verse senin gibileri bin kez cebinden çıkarır Sahi şu HDP binasının açılışına giden Bismil İlçe Başkanı hangi partiden

Akp
Akp @Alperen BOZKURT - 2 ay Önce

Başkanımız terör seviceleri görmek istemiyorda ondan papazoğluyla görüşmedi mansurlada görüşmeycek

Vizyon
Vizyon - 2 ay Önce

Deprem de Elazığ da böyle bir Belediye Başkanına sahip olsaydı. Elazığ ın trafik sorunu diye birşey kalmazdı. Yıkılan yerler pazaryeri, otopark, yeşil alan olarak değerlendirilir Şehir tıpkı Ankara Bağlıca,Çayyolu, İncek Eryaman gibi modern yeni yerler oluşturulur insanlara merkezde yıkılan yerlerin yerine buradan ev sahibi yapılırdı. Rahmetli Temizer Doğukent, Hamza Yanılmaz da Hilalkent modeli ile bunu başarmıştı.

Ali
Ali - 2 ay Önce

İbb. Ekrem imamoğlunun yaptıracağı okul çok kapsamlı bir okul 60 trilyonluk bir okul ama izmir belediyesine çok küçük bir alan ayırmışlar atatürk lisesinin yerine. Aslında atatürk lisesinin yeri diş hastanesi için ayrılmıştı hastaneyi büyütüp otoparkı yeşil alanı olan iyi bir hastane yapacaklardı. Şimdi o projeyi iptal edip hastaneyi küçültüp atatürk lisesini sıkıştırmışlar oraya yani ne okul adam akıllı olacak ne hastane adam akıllı olacak. Halbuki üniversite o okul için 30 dönümlük bir alan verecekti atatürk lisesinin yerine takas olarak. 30 dönüme çok çok güzel laboratuvarı spor salonu olan sosyal alanı olan teknik alanları olan kapsamlı bir okul yapılabilirdi tam teşekkülü. Ama şimdi 3-5 dönümlük bir alana sadece sınıfları ve kilit taşlı bahçesi olan basit düz bir okul yapılacak . İnşAllah ankara büyükşehire de dandik bir yer göstermezler adamlar güzel bir okul yapamasın diye. Şehrin menfaati daha önemli ama bizim şehirde chp li belediyeler güzel bir okul yaptı demesinler diye küçücük bir arsa göstermişler ve hastane projesini de rezil etmişler. Dışardan bedava gelecek okul parasını da çöp etmişler daracık bir arsayı ayırıp buraya okul yapın diyerek. Siyasi geleceği için kişiler şehrin geleceğini mahvetmemeli. Ak parti elazığa az hizmet yapan bir parti olsa da mhp ye göre bu şehre daha faydalı bir parti oldu- olmaya çalıştı hep , semih bey zihniyetinden daha iyiler ama bu yetmez daha iyi olmaları bedavadan gelecek 150-200 trilyonluk paraya çok güzel ve geniş alanda yapılan 3 güzel okul kazandırılması lazım.. şehrin tüm önde gelen aklıselim kişilerden ricamızdır. Kişisel siyasetinize elazığa gelecek hizmetlere taş koymayın . Üst düzey üç okul kazansın şehir. Adamlar söz vermişler zaten yapacaklar bu okulları , bu dakikadan sonra siyaseten sözlerini de yiyemezler mecbur yapacaklar bari güzel üç arsa gösterin sağlam adam akıllı büyük kampüslü her şeyi ile komple olan eksiksiz gediksiz 100-200 yıl şehre hizmet edecek 3 okul kazansın tarihe geçsin bu okullar. Siyasi geleceğiniz için küçük arsalar gösterip adamların hizmet yapmalarını engellemeye çalışmayın adam akıllı 3 arsa gösterin spor ,sanat , kültür , müzik, iş-teknik , meslek, kalifiye insan yetiştirme konusunda fiziki eksiği olmayan çok kapsamlı üç okul kazansın bu şehir .. pansiyonu da olsa şahene olur.. engel olunmasın taş konulmasın, yardımcı olunsun vizyoner bir iş çıksın ortaya

Bozo23
Bozo23 - 2 ay Önce

Mansur Başkan Elazığ a okul değil cami yaptırman lazım. Zira cami sayısı yetersiz. Zaten okuyan ne oldu ki bu memlekette. Saygılarımla.

Yetmez Ama Evet
Yetmez Ama Evet @Bozo23 - 2 ay Önce

O dediğini TOKİ yapıyor

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109