Böyle Savunma Görülmedi!

 FETÖ'den yargılanan ve 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırılan sanık, örgütün gizli haberleşme ağı olan 'Bylock' ve 'Tango' görünümlü programını süt satıcısı olduğu için kullanmış olabileceğini söyledi.

Böyle Savunma Görülmedi!

Elazığ'da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturmasında yargılanan sanığa 6 yıl 3 ay hapis cezası verildi. Mahkemenin 'Bylock ve Tango' kullandığı tespit edilmiş sorusuna zanlı mahkemede, "Süt satıcısı olduğum için kullanmış olabilirim" diye cevap vermesi dikkat çekti.
FETÖ/PDY soruşturması kapsamında Elazığ Adliyesi 2. Ağır Ceza Mahkemesinde yargılanan sanık Faruk M. hakkında karar duruşması yapıldı. Sanık Faruk K., mahkeme heyetine 38 sayfalık yazılı savunma vererek hakkındaki suçlamaları ret etti.

Mahkeme heyeti sanığa, terör örgütünün gizli haberleşme ağı olan 'Bylock' ve 'Tango' görünümlü programları kullandığının belirlendiğini bildirdi.Bunun üzerine Sanık Faruk M," Süt satıcısı olduğum için kullanmış olabilirim, önceki savunmaları tekrar ediyorum. Hakkımda beraat kararı verilmesini istiyorum" dedi.
Savcı, esasa ilişkin mütalaasında sanığın silahlı terör örgütü üyesi olmak suçundan cezalandırılmasını talep etti.
Mahkeme heyeti de, sanık hakkında silahlı terör örgütü üyesi olmak suçundan 6 yıl 3 ay hapis cezası verdi. 

Güncelleme Tarihi: 24 Nisan 2017, 12:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103