Bu Kadarına da Pes! Yaptığınız İnsanlığa Sığar mı?

Elazığ’da meydana gelen depremin ardından fırsatçılar devreye girdi. İnsanların evleri yıkılırken, kiralık ev fiyatları normalin iki katına çıkarıldı.

Bu Kadarına da Pes! Yaptığınız İnsanlığa Sığar mı?

Elazığ’da meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremin ardından insanlar hayatlarını zor kurtardı.

Birçok kişi evsiz kaldı, çok sayıda evin yıkılmasına karar verildi.

İnsanlar evlerinden eşyalarını çıkartmaya çalışırken, Elazığ’da yaşananlar bu kadarına da pes dedirtti.

FIRSATÇI EV SAHİPLERİNE TEPKİLER BÜYÜYOR

Elazığ’da depremin ardından kiralık evlere talep arttı. Bu talebi gören fırsatçılar ev fiyatlarını normal değerinden iki katına çıkardı.

Yaşanan bu durum şehir genelinde büyük tepki topladı. İnsanların mağduriyetlerinden faydalanmaya çalışan ev sahiplerine tepkiler çığ gibi büyümeye devam ediyor.

EV FİYATLARI İKİ KATINA ÇIKTI

Kiralık evlerin ilana çıktığı sahibinden.com internet sitesinde de fiyatların ciddi bir şekilde yükseldiği görülüyor. Elazığ’da normal değeri 500 – 700 lira olan evler ilanda 1.500 liralara kadar çıkarılmış.

VİCDANLI OLUN BU ŞEHİRDE HEP BİRLİKTE YAŞIYORUZ

Tüm Türkiye Elazığ için seferber olmuş şehre yardım gönderirken kendi içimizdeki bu fırsatçılar vicdanları yaralıyor. Ev sahiplerine vicdanlı olmaları ve almış oldukları bu karardan bir an önce dönmeleri gerektiğini hatırlatıyoruz.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Alp
Alp - 8 ay Önce

Yapmayın etmeyin arkadaşım bu kiralar depremden önce de bu şekildi 1-2 tanesi hariç linç kültürü kanınıza işlemiş.

aynen
aynen @Alp - 8 ay Önce

bir ikisi dışında deprem öncesinde böyleydi.Ha şurda 80 mkare için 1150 filan yazmış bayağı abartmış ama linç kültürü var.

Ayser dinç
Ayser dinç - 8 ay Önce

Allah devletimize zeval vermesin evsayipleri vijdansiz onların evi yikilsaydi o insanların düştüğü duruma onlar dusseydi muslumaniz be hepimiz parayı enson planda bırakın yardım kollarını sıvayın ne olacamiz belli değil Allah bize gosteriyo biz anlamıyoruz biyeri yikiyo biyeri birakiyo kulum anlasın diye ama nafile senin birbucuk luk evin seni kurtarmaz insan oğlu insanlar sokakta hava soğuk insafa gelin sende o durumda olabilirdin yapmayın insan oğlu hayinlik zammını değil kucaklaşmak zamanı evim olsaydı bedavadan açardım kapıları onların kaybettiklerine dua kapısı olurdu acımasız insan olmayın yürekli insan olun bu insanlar herseylerini kaybetti sığınacak yuvaya iktiyaclari var birbucuk kira ne yapmayın

Zeynep
Zeynep - 8 ay Önce

Elazıgda ev kıraları zaten alıp basını gıtmıstı cokdan el atılması gereken bır konuydu yanlız boyle bır zamanda gercekten ınsanlarımız vıcdanlı olmalı en azından bıraz toparlanana kadar herkes elını tasın altına bırakmalı ama resımdekı ılanlarda rezıdans fıyatları goruyorum sırf haber olsun dıyede ınsanlarımızı kotulemeyın lutfen

Ers
Ers - 8 ay Önce

Nerde maliyeciler

Ers
Ers - 8 ay Önce

Maliyeciler nerde

ahmet2323
ahmet2323 - 8 ay Önce

bu şerefsizleri denetleyecek ve aldıkları her kuruşun vergisinin hesabını sormayacak devlet olmazsa şaşırmaya gerek yok.

Mülk allahındır
Mülk allahındır - 8 ay Önce

Mülk Allah'ındır 20 tane evide olsa deprem olunca dışarıya kaçıp geceyi dışarda geçirir o 20 evinin birinin içine girmeyi boşver girişine korkudan giremez Allah afatından saklasın der Allahın kelamını dilinden düşürmez ama iş paraya geldimi Allahı unutur afeti unutur yazıklar olsun bizlere sözde müslümanız

Harun 23
Harun 23 - 8 ay Önce

Bunu yapan alçak ve şerefsizdir yazık bu insanlara Allahtan korkun


SIRADAKİ HABER

banner7