Çakmakçı: Altından Hiçbir Şekilde Kaçmayın

24 ayar altının gramı 506 lirayı buldu. Değişen etkenlere bağlı olarak altın fiyatının 650 – 700 lirayı bulabileceğini ifade Eden Kuyumcular Oda Başkanı Fikret Çakmakçı, şehrin ekonomisinin ayağa kalkabilmesi için de yetkililere seslendi.

Çakmakçı: Altından Hiçbir Şekilde Kaçmayın

24 ayar gram altının fiyatı 506 lirayı buldu.

Tam altın 3 bin 370 TL’den, Yarım altın 1652 TL’den çeyrek altın ise 826 liradan işlem gördü.

Fiyatıyla yatırımcının yüzünü güldüren altın, borçluları da kara kara düşündürdü.

ÇAKMAKÇI: ALTIN GÜVENLİ LİMAN, ALTINDAN HİÇBİR ŞEKİLDE KAÇMAYIN

Altının ons fiyatındaki yükselişine dikkat çeken Elazığ Kuyumcular Oda Başkanı Fikret Çakmakçı, “Özellikle biz yılbaşına kadar olan üçüncü çeyrek sonu, dördüncü çeyrek başında tarım bitiyor. İşsizlikler inşaat süreci, inşaatlar bitiyor. Turizm bitti diyebiliriz. Çok şeyi kalmadı. Sonuçta burada çalışan insanların hepsi işsiz kalacak. Bu veriler dünya genelinde. Türkiye’de olduğu gibi dünya genelinde de olumsuz veriler gelecek. Enflasyon rakamları malum ülkemizde yükseliyor, yükselecek gibi. Bunların hepsi özellikle döviz ve altın fiyatlarında tamamen yükselişe sebep olacak bir durum var. Biz yılbaşından sonra değil de üçüncü çeyrek sonu, dördüncü çeyrek başı gibi altın fiyatlarında ve döviz fiyatlarındaki yükselişi bekliyoruz. Şu an yılbaşından beri söyleniyor bu. Altında 600’lü rakamlar, dolarda 9 binli rakamlar ki şu an 9 bin seviyesinde zaten. 9 bin 800 küsürlerde. Yani dolar buldu yerini ama altın biraz daha ondan geri kaldı. Ons fiyatlarında dünya bazında bir düşüş olduğu için ama tekrar bir daha ons bazında bir yükseliş 2 bin 200’lü rakamları ons bazında görürsek eğer altın 650-700’lü rakamları görmemiz içten bile değil. Onun için de biz her zaman uyarılarımızı vatandaşa bu şekilde yapıyoruz. Altın güvenli liman, altından hiçbir şekilde kaçmayın. Cebinizde kalsın altın. İhtiyacınız olduğu zaman tabi ki değerlendirirsiniz. Ondan yana bir şey yok” ifadelerini kullandı.

ÇAKMAKÇI: ŞEHRİN EKONOMİSİ AYAĞA KALDIRILIR DİYE DÜŞÜNÜYORUZ

Çakmakçı, “Düğün sezonu, sünnet, nişan gibi merasimler bitti. Gurbetçi çekildi, turizm bitti bunların hepsi tabi bizim sektörde özellikle duran bir sezona girdik. Önümüzdeki günlerde de şehrin ekonomisi belli. TOKİ ödemeleri başlayacak. İnanın ki bütün esnafımız tabi sadece kuyumcu esnafları olarak değil, ilimizde faaliyet gösteren bütün esnaflar bir sıkıntı içine girecek. Biz özellikle hükümet yetkililerinden şehrin ekonomisi anlamında kredilerdeki ertelemeler olsun, atıyorum deprem konutlarındaki fiyatlarda bir indirim bunun gibi şeylerle sıcak para girişiyle şehrin ekonomisi ayağa kaldırılır diye düşünüyoruz” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Sarraf
Sarraf - 2 ay Önce

Altını olan yandı.Cok yakinda Türkiye digital para çıkarıyor.Hemen satın kurtulun,yoksa küpte şişer.

gagko
gagko - 2 ay Önce

altından değil kuyumculardan kaçıyoruz, makas aralığını çok açıyrsunuz bankadan alıp satmak daha mantıklı

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109